23 KWIETNIA 2023 r. – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś nieszpory o godz. 18.00. Rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Biblijnego, zachęcamy do czytania Pisma Świętego, w świetle którego wszystko nabiera innego obrazu.
  2. Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – z racji 24 dnia miesiąca czuwanie przed obrazem Wspomożycielki, które rozpoczniemy Godzinkami ku czci NMP o godz. 17.30, a następnie Msza o godz. 18.00, a po niej różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Mszy będzie przewodniczył ks. Piotr Smolka świętując wraz z Kołem Misyjnym 40-lecie utworzenia tej grupy w naszej parafii. W tym dniu przypada również uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

We wtorek – święto Marka Ewangelisty.

W czwartek – o godz. 18.00 na Mszę i spotkanie w kawiarence zapraszamy małżeństwa z Kręgów Rodzin w naszej parafii.

W piątek o godz. 18.00 na Mszę i spotkanie w kawiarence zaprasza Apostolstwo Kobiet.

W sobotę – święto Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

3. W przyszłą niedzielę z bazyliki w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium w Łagiewnikach.

4. W poniedziałek również w parafii Wniebowzięcia NMP odbędą się uroczystości i Msza Święta z okazji 83 rocznicy zbrodni na polskich jeńcach wojennych w 1940 roku. Szczegóły na plakatach.

5. Franciszkanie z Harmęż wraz ze wspólnotą „Obdarowani” organizują rekolekcje dla małżeństw w cyklu 8 spotkań. Szczegóły zapisów na plakatach.

6. Do poniedziałku można zapisać się na pielgrzymkę czcicieli Maryi Wspomożycielki do Rumii, która jest organizowana w dniach 5-7 maja. Również na stronie parafii można znaleźć plan pielgrzymki do Medjugorje organizowaną przez parafię w październiku.

7. Poszukujemy osoby do służby porządkowej i muzycznej na Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Chętnych proszę o kontakt z ks. Michałem Liborem.

8. Parafia Św. Józefa zaprasza na koncert wielkanocny w dniu 1 maja o godz. 19.00.

9. W zakrystii i w kancelarii można nabyć płytę „Jesteś Aniołem” z piosenkami z Jasełek Salezjańskich i z hymnem jubileuszowym Wspomożycielka.

10. Dziś po Mszy o godz. 10.00 i 11.30 udzielamy Błogosławieństwa Bożego osobom wdowcom i osobom samotnym. Zapraszamy również do naszej kawiarenki przygotowanej przez grupy parafialne.

11. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Anna Mąsior i Wiesław Szczerbowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…