23 LIPCA 2023 r. – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nieszpory o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek  – wspomnienie św. Kingi, dziewicy. W tym dniu czuwanie w naszym sanktuarium przed obrazem Wspomożycielki, które rozpoczniemy o 17.30 godzinkami ku czci NMP, o godz. 18.00 Msza Święta i procesja różańcowa po placu św. Jacka, a zakończymy słodkim poczęstunkiem. Czuwanie poprowadzi ksiądz proboszcz z parafianami z Osieka Górnego.

we wtorek – święto Jakuba Apostoła. W tym dniu wspominamy również św. Krzysztofa, patrona kierowców. Stąd w przyszłą niedzielę po każdej Mszy pobłogosławimy pojazdy i ich kierowców.

w środę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

w sobotę – wspomnienie świętych: Marty, Marii i Łazarza.

3. W ubiegłą niedzielę Skauci Europy zebrali 1425 zł, a na inwestycje w naszym sanktuarium zebrano 11824 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

4. Zapraszamy na kolejny koncert w ramach „Boskiego Grania”, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 20:00. Tym razem wystąpią Marta Krupa, Karolina Nowak oraz Miłosz Fajfer.

5. Zapisy na pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę można dokonać jeszcze do jutra tj. 24 lipca.

6. Od czerwca br. codziennie przez cały rok pod zwykłymi warunkami będzie można zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół św. Pawła Apostoła na Osiedlu Polskich Skrzydeł w Bielsku-Białej. Przywilej ten został nadany przez Penitencjarię Apostolską a związany jest z Jubileuszem 25-lecia parafii św. Pawła Apostoła.

7. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławimy wdowców i osoby samotne.

8. Wszystkim parafianom i gościom uczęszczającym do naszego Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych życzymy dobrego wypoczynku.

9. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Andrzej Więcko-Wolniewicz i Ludwik Korbel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…