23 sierpnia 2020 r. – 21 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. W tylnej części kościoła zbieramy do skarbonki ofiary dla poszkodowanych w wyniku tragicznej eksplozji.

2. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

3. W poniedziałek, jak w każdy 24 dzień miesiąca zapraszamy na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki. O godz. 17.30 Godzinki ku czci N.M.P., o 18.00 Msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki Wiernych, grup parafialnych i dobrodziejów celebrowana przez ks. Jarosława Wnuka, salezjanina ze Świętochłowic, a po niej nabożeństwo maryjne z procesją różańcową po placu św. Jacka.

4. We wtorek, 25 sierpnia, zapraszamy po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji.

5. W środę, 26 sierpnia, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w sanktuarium o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

6. W czwartek, 27 sierpnia, spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Członków rady zapraszamy na godz. 19.00 do świetlicy parafialnej.

7. W sobotę, 29 sierpnia, o godz. 10.00 odbędzie się spowiedź dzieci przed I-wszą Komunią św., a w niedzielę, 30 sierpnia, na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii św.. W związku z panującym wciąż stanem epidemicznym i obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa pierwszeństwo udziału w tej Mszy św. pozostawiamy dzieciom pierwszokomunijnym z ich rodzicami i najbliższą rodziną. Pozostałym wiernym zalecamy udział we Mszy św. w innych godzinach.

8. Dzieci rocznicowe i rodziców informujemy, że w poniedziałek, 31 sierpnia, rozpoczną się dla nich próby. Zbiórka o godz. 16.30 na placu św. Jacka.