24 KWIETNIA 2022 r. – NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Czuwanie przed obrazem Maryi Wspomożycielki rozpoczniemy dziś od godz. 18.00 godzinkami, następnie Msza o godz. 18.30 i różaniec.
  2. Podziękowania: DZIĘKUJĘ paniom z koła misyjnego za sprzedaż paschalików w ostatnie niedziele, DZIĘKUJĘ za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego: ks. Krzysztofowi z dk. Maciejem  i klerykami, LSO, scholi Canticum z organistą p. Krystianem, chórowi Auxilium, s. Oldze – zakrystiance, kapłanom za spowiedź, wspólnocie Neokatechumenatu za przygotowanie Grobu Pańskiego i Kręgom Rodzin za Ciemnicę, paniom sprzątającym kościół; DZIĘKUJE również za uświetnienie naszej rezurekcji: orkiestrze miejskiej, panom i paniom niosącym baldachim, sztandary, feretrony i świece, górnikom, kołu gospodyń „Stawianki”, straży miejskiej za dopilnowanie naszego bezpieczeństwa oraz WAM bracia i siostry za obecność, modlitwę i złożone ofiary.
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Marka, ewangelisty: we wtorek  uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski -swoje imieniny obchodzi ko. Wojciech Zięcina – życzymy obfitości Bożych łask – we wtorek też spotkanie modlitewne o godz. 18.45, które poprowadzi szkoła ewangelizacji; w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy; w sobotę o godz. 9.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Piotra Gregera. Stąd próby dla młodzieży w środę i czwartek o 16.30, a w piątek o 17.00.
  4. Apostolstwo Kobiet zaprasza na Mszę i warsztaty nt. asertywności kobiet w piątek o godz. 18.00.
  5. Do końca kwietnia można się jeszcze zapisać w zakrystii na kongres maryjny w Szczyrku.
  6. Zapraszamy małżeństwa do uczestnictwa w spotkaniach  nt. Teologii Ciała, które organizują Franciszkanie w Harmężach w każdą środę o godz. 19.00. Szczegóły dotyczące uczestnictwa na plakatach.
  7. W przyszłą niedzielę młodzież przygotowująca się do ŚDM w Lizbonie zaanimuje liturgię i zbierze ofiary do puszek.
  8. Schola i LSO uzbierali na kiermaszu świątecznym 3510 zł.
  9. W miesiącu maju błogosławimy rodziny na Mszach niedzielnych o godz. 10.00 i 11.30.
  10. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii.
  11. W tym tygodniu odszedł z naszej parafii: Adam Bandurski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…