24 LIPCA 2022 r. – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś czuwanie przed obrazem naszej Oświęcimskiej Wspomożycielki, które poprowadzi parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu. Czuwanie rozpoczniemy godzinkami do NMP o godz. 18.00, następnie Msza i procesja różańcowa po placu św. Jacka oraz słodki poczęstunek. Dziś również poświęcenie pojazdów i ich kierowców po każdej Mszy na placu św. Jacka.
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców; w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof Papierz – solenizantowi życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki; we wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej; w piątek – wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.
  3. Zapraszamy do uczestnictwa w koncertach Boskiego Grania, które odbywają się na placu św. Jacka w piątki o godz. 20.00. W najbliższy piątek wystąpi zespół Tres Notas, czyli 3 nuty. Więcej informacji można znaleźć na stronie salezjanieoswiecim.pl oraz na Facebooku Salezjanie Oświęcim.
  4. Szczegóły zapisów na 39 Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę możemy znaleźć na plakatach i na stronie parafii.
  5. W ramach jubileuszu naszej parafii w tym miesiącu błogosławimy osoby powołane do służby Bożej na Mszach o godz. 10.00 i 11.30.
  6. W ubiegłą niedzielę uzbieraliśmy na renowację sanktuarium 10.015 zł.
  7. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za składane ofiary i życzymy Bożego wypoczynku.
  8. W ostatnim czasie odeszli z naszej parafii: Krystyna Kaim i Stanisław Słomka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…