24 MARCA 2024 r. – NIEDZIELA PALMOWA

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30.
 2. Liturgiczna Służba i Schola organizuje kiermasz wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie tych grup. W kancelarii po Mszy można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne.
 3. Od poniedziałku do środy młodzież z Zespołu Szkół Salezjańskich będzie odbywała czas rekolekcji w sanktuarium, stąd adoracja będzie w tych dniach od godz. 13.00.
 4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku jest przeniesiona na 8 kwietnia z racji Wielkiego Tygodnia.
 5. Harmonogram sakramentu pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej. W Niedzielę Zmartwychwstania nie ma dyżuru spowiedników, a stały konfesjonał będzie wznowiony od 8 kwietnia.
 6. Na stoliku przy gazetach można się zapisać na adorację w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, do czego zachęcamy wszystkich parafian i grupy parafialne.
 7. Intencje Zakładu Salezjańskiego podczas Triduum Paschalnego będą odprawione według wyznaczenia na stronie parafii w zakładce intencje.
 8. Zapraszamy na koncert „Nieszpory Ludźmierskie” w wykonaniu Orkiestry i Chóru Filharmonii Krakowskiej, który odbędzie się 3 kwietnia o godz. 19.00 w kościele św. Józefa.
 9. W ubiegłą niedzielę na inwestycje w naszym sanktuarium zebrano 13.141 zł.
 10. Z posługą sakramentalną do chorych planujemy się udać tylko do tych osób, którzy wyrażają takie pragnienie i zostaną zgłoszeni. Do nich udamy się w najbliższy wtorek i po świętach w I piątek miesiąca.
 11. Kawiarenka parafialna wznowi swoją działalność od niedzieli 7 kwietnia.
 12. Ceremonie Triduum Paschalnego odbywać się będą według następującego porządku:
  WIELKI CZWARTEK – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w tym dniu do godz. 23.00. W Wielki Czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  WIELKI PIĄTEK – obowiązuje post ścisły. O godz. 15.00 – zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.15 w sanktuarium – Droga Krzyżowa. O godz.18.00 rozpoczęcie liturgii wielkopiątkowej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.00.
  WIELKA SOBOTA – jest dniem adoracji Najświętszego sakramentu w Grobie Pańskim. Koronka i nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30. Poświecenie pokarmów wielkanocnych w godzinach od 9.00 do 13.00 co pół godziny. O godz. 18.00 na placu św. Jacka rozpoczniemy liturgię Wigilii Paschalnej. Na liturgię prosimy przynieść świece.
  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – o godz. 6.00 Msza i procesja rezurekcyjna, która przejdzie ulicą Jagiełły i wokół Rynku Miasta. Prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 7.00. W poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy obfitych łask w Wielkim Tygodniu.