24 WRZEŚNIA 2023 r. – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś czuwanie w naszym sanktuarium przed obrazem Wspomożycielki, które rozpoczniemy o 18.00 godzinkami ku czci NMP, o godz. 18.30 Msza Święta i procesja różańcowa po placu św. Jacka. Różaniec i Msza za zmarłych w wypominkach rocznych odbędzie się za tydzień.
  2. Dziś również w naszej diecezji rozpoczyna się Tydzień z Ewangelią pod hasłem: „Słowo Daję”. Wydarzenia ewangelizacyjne można śledzić na stronie diecezji.
  3. Kalendarz liturgiczny:

w środę –  wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana; w tym dniu na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy Kręgi Rodzin.

w czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika,

w piątek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu swoje imieniny obchodzi wikariusz parafii ks. Michał Kaleta, któremu życzymy obfitości Bożych łask. Mszę imieninową odprawi solenizant w sobotę o godz. 8.00. Zapraszamy!

w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

4. Dziś do puszek można wesprzeć diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

5. W ubiegłą niedzielę na inwestycje zebrano 13.445 zł. Bóg zapłać.

6. W piątek na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie zaprasza Apostolstwo Kobiet.

7. W sobotę o godz. 19.00 w kościele św. Józefa odbędzie się koncert w wykonaniu artystów Filharmonii Krakowskiej.

8. Za tydzień w niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii Świętej na Mszę o godz. 11.30, podczas której poświęcimy dzieciom różańce.

9. W przyszłą niedzielę 1 października o godz. 17.00 s. Karmelitanki zapraszają na Eucharystię z poświęceniem płatków róż.

10. Za tydzień również rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, do których prowadzenia można się zapisać w zakrystii.

11. W przyszłą niedzielę w parafii św. Maksymiliana o godz. 10.30 Mszy Św. będzie przewodniczył ks. bp. Piotr Greger z racji 41 rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana.

12. W dniach 28-29 października Salezjanie organizują I Oświęcimski Festiwal Gospel dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapisy na warsztaty i koncert można dokonać poprzez formularz dostępny na plakatach i na stronie parafii. Zapraszamy!

13. Od poniedziałku 2 października rusza nasza parafialna Poradnia Rodzinna. Szczegóły na stronie parafii.

14. Dziś po Mszy o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do naszej kawiarenki przygotowanej przez Kręgi Rodzin i Róże Różańcowe.

Msza o godz. 10.00 – dziś błogosławimy wdowców i osoby samotne.

15. Już dziś zapraszamy na Misje Parafialne, które odbędą się w naszej parafii od 8 do 14 października. Plan misji jest na stronie parafii i w gablotach.

16. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: Krystyna Bakalarz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…