25 CZERWCA 2023 r. – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 17.30. Dziś też o godz. 18.30 Msza w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

w czwartek – uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Msze z kazaniem o 7.00, 8.00 i 18.00. Składka będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Paweł Bróż, którego polecamy opiece Maryi Wspomożycielki i świętych patronów.

w piątek –  kończymy nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego. Z racji ostatniego dnia miesiąca przez wstawiennictwo św. Jana Bosko na Mszy o godz. 18.00 polecać w modlitwie będziemy dzieci, młodzież, wychowawców i mieszkańców miasta Oświęcim.

w I sobotę miesiąca – oddamy część Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 7.45 medytacja, o godz. 8.00 Msza z kazaniem i różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

3. Dziękujemy za składane ofiary duchowe i materialne. W  ubiegłą niedzielę na inwestycje zebraliśmy 10.089 zł. Deklarację ofiary na remont naszego sanktuarium z wpisem do Księgi Mszy Wieczystych można znaleźć przy gazetach i na stronie parafii w zakładce inwestycje.

4. W piątek Apostolstwo Kobiet zaprasza na Mszę o godz. 18.00 i po niej spotkanie w kawiarence pt. „Kobieta w Kościele” z o. Arkadiuszem Górą.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii Św. Maksymiliana w Oświęcimiu organizuje wyjazd na spotkanie Rodziny Radia Maryja w Częstochowie 9 lipca. Zapisy w biurze koła w niedzielę w godz. 10.00 do 12.00 oraz w kancelarii parafialnej Św. Maksymiliana.

6. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie otwarta w poniedziałek w godzinach 9.00-10.30 i w czwartek w godzinach 16.00-17.45.

7. Poradnia Rodzinna przy naszej parafii w okresie wakacyjnym będzie nieczynna.

8. Dziś po Mszy o godz. 10.00 błogosławimy wdowców i osoby samotne oraz zapraszamy do naszej kawiarenki przygotowanej przez grupy parafialne, która na okres wakacji będzie zawieszona.

9. W kościele św. Maksymiliana od 19 czerwca do 17 lipca w odbędzie się 5 koncertów organowych. Szczegóły na plakatach.

10. Z naszej wspólnoty w tym tygodniu odeszli do wieczności: Anatoliusz Bielski i Waldemar Skupień. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…