25 LUTEGO 2024 r. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. My niedzielę misyjną będziemy przeżywać 10 marca.
  2. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium w piątki o godz. 8.30, 17.15 i 19.00.
  3. We wtorek na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie do kawiarenki zapraszają Kręgi Rodzin. Zapraszamy również nowe małżeństwa na spotkanie.
  4. W czwartek z racji ostatniego dnia miesiąca uczcimy św. Jana Bosko na Mszy o godz. 18.00 modląc się za dzieci, młodzież i wychowawców oraz mieszkańców naszego miasta.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Z okazji I piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy o godz. 8.00. Dodatkowo Msza Święta o godz. 17.00, a po niej Droga Krzyżowa. Spowiedź w naszym sanktuarium od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. Odwiedzimy również chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W I sobotę o godz. 7.45 medytacją rozpoczniemy nabożeństwo I sobót miesiąca.
  6. Serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji trzeźwości naszego narodu w sobotę 2 marca na terenie Muzeum KL Birkenau w Brzezince o godz. 10.00 przy Bramie Śmierci.
  7. W sobotę również S. Serafitki zapraszają na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Święty czas rekolekcji parafialnych i szkolnych dla dzieci i młodzieży ze szkoły nr 1 i na Zaborzu. Nauki będzie głosił ks. Dariusz Chrostowski, dyrektor Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Plan rekolekcji dostępny jest na stronie i w gablotach.
  9. Od  25 lutego do 7 kwietnia 2024r trwają zapisy na XI Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik w wyznaczonych miejscach naszej diecezji  – najbliżej w Kętach na Podlesiu. Można zapisywać się również na stronie pielgrzymki: www.faustyna.bielsko.pl.
  10. Oratorium zaprasza w najbliższy wtorek 27 lutego o godz. 19:00 na kolejne wydarzenie z cyklu Oratoryjnych Spotkań z Kulturą. Tym razem Trio Bajeczni zadba o to, by widzowie znaleźli się „W krainie Disneya”. Serdecznie zapraszamy!
  11. Zachęcamy do wsparcia naszych dzieł wychowawczych poprzez przekazanie 1,5 % podatku na nasz Zespół Szkół Zawodowych i organizację sportową SALOS. Dane KRS są dostępne w gablotach.
  12. W ubiegłą niedzielę na inwestycje zebrano 12.718 zł, a na pomoc Ukrainie 1180 zł. Bóg zapłać.
  13. Msza o godz. 10.00: Dziś błogosławimy osoby samotne i wdowców. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i dziękujemy za składane ofiary oraz życzymy wytrwałości w postanowieniach wielkopostnych.
  15. W tym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności: Edward Pałka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…