26 CZERWCA 2022 r. – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś różaniec za polecanych w wypominkach rocznych o godz. 17.30, po nim nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe są odprawiane po Mszy wieczornej.
  2. We wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  3. W środę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu Msze Święte z kazaniem o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Jest to dzień imienin ks. Pawła Bróża i kl. Piotra Bednarczyka, którym życzy wstawiennictwa swoich patronów i opieki Maryi Wspomożycielki.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca, kiedy to uwielbimy Najświętsze Serce Jezusa i Maryi. Przed południem udamy się do tych chorych, którzy sobie tego życzą i zostaną zgłoszeni telefonicznie. Spowiedź i adoracja w sanktuarium od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. Dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00.
  5. Wyrażam podziękowanie wszystkim parafianom za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała i jej zakończenia na Starych Stawach; dziękuję grupom parafialnym, pocztom sztandarowym i osobom niosącym feretrony, świece, różaniec i baldachim, a także dzieciom sypiącym kwiaty oraz służbie liturgicznej, scholi i chórowi za oprawę muzyczną naszych procesji eucharystycznych, a także za służbę siostrze zakrystiance, panu organiście oraz straży miejskiej i policji.
  6. W okresie wakacyjnym w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30.
  7. Kancelaria w okresie wakacyjnym będzie czynna tylko w poniedziałki w godzinach 9.00-10.30 i w czwartki popołudniu w godzinach 16.00-17.45. Pilne sprawy proszę zgłaszać telefonicznie lub na portierni.
  8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch szlakiem sanktuariów maryjnych w dniach 28.09-8.10. Szczegóły plan na plakatach i na stronie parafii, a zapisy w zakrystii do 24 lipca.
  9. Od 1 lipca ruszają zapisy na pielgrzymkę pieszą i rowerową na Jasną Górę. Szczegółowy plan zapisów można znaleźć w gablotach.
  10. W zakrystii i na stronie parafii można pobrać deklaracje dla kandydatów (którzy będą w 8 klasie szkoły podstawowej i są z naszej parafii), a pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania. Deklaracje proszę składać do końca czerwca.