26 MARCA 2023 r. – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium w piątki o godz. 8.30, 17.15 i 19.30.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie w kawiarence zapraszamy małżeństwa z Kręgów Rodzin oraz te, które zastanawiają się nad wstąpieniem.

– w piątek – odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed świętami. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W tym dniu z racji ostatniego dnia miesiąca uczcimy św. Jana Bosko na Mszy o godz. 18.00 i zawierzymy Bogu dzieci, młodzież, wychowawców i mieszkańców miasta Oświęcim.

– w I sobotę miesiąca – o godz. 8.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

– w przyszłą niedzielę (palmowa) – uroczysta procesja z palmami na Mszy o godz. 11.30.

3. W piątek Apostolstwo Kobiet zaprasza na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie w kawiarence z o. Arkadiuszem Górą nt. „Przewodnictwa Duchowego”.

4. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta rozpocznie się w piątek Mszą Świętą o godz. 18.30 w kościele św. Maksymiliana i przejdzie do parafii św. Józefa. W tym samym dniu Ekstremalna Droga Krzyżowa z naszej parafii wyruszy z Sanktuarium po Mszy o godz. 19:00. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 19.30.

5. Informacje o bieżących wydarzeniach kulturalnych i religijnych można znaleźć na plakatach w gablotach.

6. W przyszłą niedzielę Schola i Liturgiczna Służba organizują kiermasz wielkanocny, na którym będzie można nabyć palmy i ozdoby świąteczne. Również w przyszłą niedzielę w OCK jest organizowany Charytatywny Kiermasz Wiosenny w godzinach 9.00-18.00.

7. Z racji iż kapłani spowiadają w parafiach podczas rekolekcji przed świętami od poniedziałku do Wielkanocy nie będzie Stałego Konfesjonału. Spowiedź w naszym Sanktuarium podczas każdej Mszy Świętej.

8. W przyszłą niedzielę (2.04) w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II o godz. 20.30 odbędzie się w naszym sanktuarium Apel Jasnogórski z przywołaniem jego nauczania.

9. Zostało kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych Czech i Słowacji pod koniec kwietnia. Szczegóły na plakatach i na stronie parafii.

10. W każdą IV niedzielę miesiąca na zakończenie Mszy św. o godzinie 10.00 udzielamy indywidualnego błogosławieństwa osobom samotnym i wdowcom.

11. W kancelarii przy wejściu do kościoła można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki. W ubiegłą niedzielę na spłatę ołtarza zebrano 14.340 zł.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy naszym wiernym wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Józef Gworek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…