27 SIERPNIA 2023 r. – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych o godz. 17.30 i Msza w ich intencji.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

w czwartek – na Mszy o godz. 18.00 uczcimy św. Jana Bosko z racji ostatniego dnia miesiąca.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa i odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. W sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rozpoczynając medytacją o godz. 7.45 a następnie o godz. 8.00 Msza i różaniec.

3. W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, patrona naszej diecezji.

4. Rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy Eucharystią w intencji dzieci i młodzieży oraz wychowawców w poniedziałek 4 września.

5. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania w niedziele 3 września po Mszy o godz. 13.00.

6. W niedzielę 10 września rozpoczniemy program „Niedziela ze skarbami” skierowany do dzieci i rodzin, który będzie realizowany na Mszach niedzielnych o godz. 11.30.

7. Zostało jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę w październiku do Medjugorje.

8. W ubiegłą niedzielę na inwestycje zostało zebrane 12.095 zł. Bóg zapłać.

9. Od 4 września będzie można już zamawiać intencje na przyszły rok.

10. Witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej nowych Salezjanów: Ks. Robert Kruczek, który jest oddelegowany do naszej parafii, ks. Krzysztof Golba, który został Dyrektorem Administracyjnym naszego dzieła, ks. Kazimierz Chechelski i ks. Mirosław Płonka, którzy będą katechetami w naszej szkole, ks. Leszek Kruczek, który będzie wychowawcą w internacie i ks. Łukasz Wójcik, który jest już z nami i będzie posługiwał  jako kierownik internatu.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy naszym wiernym wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.