28 MAJA 2023 r. – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 17.30 i przy kapliczkach naszej parafii. Dziś również o godz. 18.30 odprawimy Mszę za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła.

we wtorek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika oraz patrona naszej diecezji.

w środę – święto Nawiedzenia NMP i uczcimy Św. Jana Bosko.

w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji 1 czerwca w modlitwie pamiętajmy o wszystkich dzieciach. W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusa o godz. 17.30.

w sobotę –  wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W przyszła niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu na Mszę o godz. 10.00 zapraszamy Byłych Wychowanków Salezjańskich, a o godz. 11.30 nowo wyświęceni Salezjanie udzielą błogosławieństwa prymicyjnego. Również w przyszłą niedzielę diecezjalna pielgrzymka do Skoczowa na Kaplicówkę o godz. 10.30.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się  modlić o nowe powołania do naszej Rodziny Salezjańskiej i za powołanych. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa i odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 7.45 medytacją rozpoczniemy nabożeństwo I sobót miesiąca, o godz. 8.00 Msza z kazaniem i różaniec. Szczegóły na plakatach.

4. W ubiegłą niedzielę na inwestycje uzbieraliśmy 14.420 zł. Bóg zapłać.

5. W poniedziałek o godz. 16.30 Rodzina Kolpinga zaprasza na spektakl teatralny pt. „Ekosystem” do naszej sali teatralnej przy sanktuarium.

6. Serdecznie zapraszamy na kolejny Czwartek Oratoryjny. Tym razem młodzież z klas 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Osieku zaprezentuje spektakl pt. „Boży Dar”. Odbędzie się on w czwartek 1 czerwca o godz. 19:30 w Sali Teatralnej.

7. We wtorek o godz. 18.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, które obchodzą I rocznicę komunii świętej.

8. Zapisy na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy oraz Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej i Róż różańcowych na Jasną Górę można dokonać w zakrystii i w kancelarii jeszcze do poniedziałku.

9. Zapisy na przyszły rok do sakramentu bierzmowania i I Komunii Świętej można dokonać poprzez złożenie deklaracji do 20 czerwca, które są dostępne na naszej stronie parafialnej i w zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej (zwłaszcza nowego KWARTALNIKA NIEDZIELI) oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.