28 STYCZNIA 2024 r. – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kalendarz liturgiczny:

w środę – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana i założyciela Towarzystwa Salezjańskiego oraz patrona miasta Oświęcimia, dlatego w parafiach miasta obchód ma rangę uroczystości. W tym dniu będziemy się modlić za młodzież, wychowawców i dobrodziejów naszego dzieła oraz mieszkańców miasta Oświęcim. Z tej okazji zapraszamy o godz. 17.00 na koncert chrześcijański do sali teatralnej, a następnie o godz. 18.30 na uroczystą Mszę Świętą w sanktuarium, której będzie przewodniczył ks. Wojciech Kułak, dyrektor Wydawnictwa Salezjańskiego.

w piątek – święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. W tym dniu poświęcimy świece.

W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Mirosław Płonka, któremu życzymy obfitości Bożych łask i opieki naszej Wspomożycielki Wiernych.

w sobotę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Przez jego wstawiennictwo udzielimy błogosławieństwa wiernym z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się  modlić o nowe powołania do naszej Rodziny Salezjańskiej i za powołanych. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa i odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 8.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

3. Jasełka Salezjańskie zagramy jeszcze dziś o godz. 14.30 i 17.00. Są jeszcze wolne miejsca.

4. W piątek 2 lutego o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie  i dyskusja na temat problemów i wyzwań naszego miasta Oświęcimia.

5. Zostało jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę we wrześniu po Sanktuariach Europy i organizowany w marcu wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Krakowie.

6. W poniedziałek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. W ubiegłą niedzielę na inwestycje zebrano 10.673 zł. Bóg zapłać.

8. Msza o godz. 10.00: Dziś błogosławimy osoby samotne i wdowców. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.