29 PAŹDZIERNIKA 2023 r. – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwa różańcowe w naszym sanktuarium jeszcze do wtorku o godz. 17.15, a od środy rozpoczynamy polecać zmarłych w wypominkach o godz. 17.30. Dziś różaniec za zmarłych w wypominkach rocznych o godz. 17.30.
  2. Dziś również zapraszamy o godz. 19.30 na koncert Gospel do sali teatralnej. Wejście od ul. Św. Jana Bosko.
  3. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych Salezjanie i S. Serafitki organizują Korowód Świętych, który wyruszy o godz. 16.45 z kaplicy Sióstr Serafitek do naszego sanktuarium i zakończy się wspólnym różańcem o godz. 17.15. Po korowodzie zapraszamy dzieci na kakao i coś słodkiego. Zachęcamy dzieci do przebrania się za świętych i błogosławionych. W tym dniu z racji wspomnienia św. Jana Bosko na Mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji dzieci, młodzieży, wychowawców i mieszkańców miasta Oświęcim.

w środę – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

w czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze z kazaniami o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu po Mszy wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na cmentarz parafialny, gdzie przy grobowcu Salezjanów odmówimy różaniec.

w sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa i odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 7.45 uczcimy Niepokalane Serce Maryi i po Mszy o godz. 8.00 odmówimy różaniec na rynku miasta.

5. Rozkład Mszy Świętych i procesji w 1 i 2 dzień listopada na cmentarzu parafialnym i komunalnym znajduje się w gablotach i na stronie parafii.

6. W czwartek kancelaria z racji Dnia Zadusznego będzie zamknięta.

7. Zapraszamy także do udziału we Mszy Świętej w byłym Obozie Zagłady KL Auschwitz pod Ścianą Śmierci w Dzień Zaduszny w czwartek o godz. 14.00. Wejście na Mszę św. do obozu od strony ulicy Więźniów Oświęcimia – prosimy powiadomić ochronę, że udajemy się na Mszę św.

8. W niedzielę 5 listopada w byłym niemieckim obozie KL Birkenau odbędzie się tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14.00 przy bramie śmierci.

9. Na cmentarzu komunalnym po uzyskaniu wszelkich pozwoleń w tym tygodniu zostanie zainstalowany nowy krzyż wykonany ze stali nierdzewnej, niestety zebrana przed rokiem ofiara nie pokryła kosztów realizacji tego projektu stąd prośba do wszystkich mieszkańców naszego dekanatu o dodatkową ofiarę, którą będzie można złożyć do puszek przed kościołem w przyszłą niedzielę 5 listopada.

10. W ubiegłą niedzielę zebrano na misje 8730 zł, a na Fundusz stypendialny 4230 zł. Bóg zapłać.

11. Msza o godz. 10.00 i 11.30 – grupy parafialne zapraszają do naszej kawiarenki.

12. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Janina Piotrowicz i Stanisława Solarczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…