29 STYCZNIA 2023 r. – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych o godz. 17.30, a następnie Msza w ich intencji. Dziś również po Mszy wieczornej ok. godz. 19.30 koncert kolęd w wykonaniu oratoryjnego zespołu „Łaska”.
  2. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana i założyciela Towarzystwa Salezjańskiego oraz patrona miasta Oświęcimia, dlatego w parafiach miasta obchód ma rangę uroczystości. W tym dniu uroczysta Msza Święta o godz. 18.00, podczas której będziemy się modlić za młodzież, wychowawców i dobrodziejów naszego dzieła oraz mieszkańców miasta Oświęcim.

w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. W tym dniu poświęcimy gromnice. O godz. 17.00 Kręgi Rodzin zapraszają do salki parafialnej na wspólne kolędowanie.

w piątek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Przez jego wstawiennictwo udzielimy błogosławieństwa wiernym z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się  modlić o nowe powołania do naszej Rodziny Salezjańskiej i za powołanych. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa i odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 8.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

4. Od miesiąca lutego w poszczególne niedziele na Mszy o godzinie 10.00 będziemy udzielać błogosławieństwa młodzieży, małżeństwom, osobom chorym i cierpiącym oraz wdowcom i osobom samotnym. Szczegóły na stronie parafii i na banerach.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

6. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii: Maria Rymkiewicz i Władysław Baka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…