3 GRUDNIA 2023 r. – I NIEDZIELA ADWENTU

1. Zapraszamy dziś na nieszpory połączone z nowenną do Niepokalanego Poczęcia N.M.P. o godz. 18.00. Dziś schola i LS organizują kiermasz świąteczny przy wyjściu z kościoła.
  2. Roraty w naszej parafii codziennie o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00.
  3. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Jest to także dzień modlitw za ludzi bezrobotnych. Msza dla górników o godz. 10.00.

w środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego naszej diecezji.

w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu będziemy się modlić o nowe powołania do służby w Kościele. Po Mszy wieczornej w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na spotkanie z wysłaniem listów do Niepokalanej.

w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze Święte z kazaniami o godz. 8.00 i 18.00. Zapraszamy od godz. 12.00 do 13.00 w tzw. Godzinie Łaski na adorację Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium, którą poprzedzi Msza Święta o godz. 11.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ten dzień to czas imienin ks. Mariana Skóry, którego polecamy opiece Maryi Wspomożycielki.

4. Na stronie parafialnej można zapoznać się z pielgrzymkami i wyjazdami dla młodzieży.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, więc do puszek zbierzemy ofiary na ten cel.

6. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece wigilijne, opłatki i nasze kalendarze salezjańskie w kancelarii.

7. Od dziś Apostolstwo Kobiet rozpoczyna akcje „Paczuszka dla maluszka”. Szczegóły na plakatach.

8. Za tydzień w niedziele po Mszach Ochotnicza Straż Pożarna w Oświęcimiu będzie rozprowadzać kalendarze strażackie.

9. Również za tydzień w Oświęcimskim Centrum Kultury jest organizowany Jarmark Bożonarodzeniowy podczas, którego można będzie wspomóc chorą Martę i zakupić ozdoby świąteczne.

10. W poniedziałek o godz. 16.00 zapraszamy na próbę generalną Jasełek do sali teatralnej.

11. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy Byłych Wychowanków Salezjańskich na spotkanie do kawiarenki oratoryjnej.

12. Franciszkanie z Harmęż zapraszają 8 grudnia o godz. 18.00 na poświęcenie żłóbka specjalnie przygotowanego z racji rocznicy 800 lat od zbudowania przez św. Franciszka. Szczegóły w gablocie.

13. Dziś na Mszy o godz. 10.00 błogosławimy młodzież, a po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 – Kręgi Rodzin i Apostolstwo Kobiet zapraszają do naszej kawiarenki.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

15. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Piotr Chorąży i Krystyna Bugno. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…