3 MARCA 2024 r. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium w piątki o godz. 8.30, 17.15 i 19.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – święto św. Kazimierza Królewicza. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Kazimierz Chechelski, kierownik katechizacji w naszej szkole. Życzmy solenizantowi obfitości Bożych łask i opieki Maryi Wspomożycielki.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Będziemy się modlić o nowe powołania do służby w kościele i w naszym Zgromadzeniu Salezjańskim. Również w czwartek Apostolstwo Kobiet zaprasza na adorację o godz. 17.00 w sanktuarium.

3. Dziś rozpoczynamy święty czas rekolekcji parafialnych i szkolnych dla dzieci i młodzieży ze szkoły nr 1 i na Zaborzu, który potrwa do środy. Msze Święte z naukami będą na Mszach o godz. 8.00, 18.00 i 20.00. Znajdźmy czas na spowiedź i adoracje. Plan rekolekcji dostępny jest na stronie parafii i w gablotach. W środę taca będzie przeznaczona na cele rekolekcjonisty.

4. Od poniedziałku do piątku nasza wspólnota zakonna i parafialna będzie przeżywać wizytacje Inspektora ks. Marcina Kaznowskiego. Stąd we wtorek o godz. 19.00 zapraszam do kawiarenki członków rady parafialnej i liderów grup na spotkanie.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na rzecz misji. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na budowę przedszkola w afrykańskiej Tanzanii.

6. Zachęcamy do wsparcia naszych dzieł wychowawczych poprzez przekazanie 1,5 % podatku na nasz Zespół Szkół Zawodowych i organizację sportową SALOS. Dane KRS są dostępne na stronie parafii i w gablotach.

7. Msza o godz. 10.00: Dziś błogosławimy młodzież. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wytrwałości w postanowieniach wielkopostnych.

9. W tym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności: Grzegorz Kutek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…