30 LIPCA 2023 r. – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych o godz.17.30, a następnie Msza w ich intencji. Dziś też po Mszy poświęcimy kierowców i ich pojazdy.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek  – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana: w tym dniu na Mszy o godz. 18.00 oddamy cześć św. Janowi Bosko, polecając dzieci i młodzież jego wstawiennictwu.

we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa; w tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Przy ołtarzu św. Józefa można się wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się  modlić o nowe powołania do naszej Rodziny Salezjańskiej i za powołanych. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 7.45 medytacją rozpoczniemy nabożeństwo I sobót miesiąca, o godz. 8.00 Msza z kazaniem i różaniec.

4. W ubiegłą niedzielę ks. Sławomir Drapiewski uzbierał na misje w Amazonii 7986 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

5. Zapraszamy na kolejny koncert w ramach „Boskiego Grania”, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 20:00. Piątkowy wieczór uświetni swoim występem zespół „Gloria Dei”.

6. W Oświęcimskim Centrum Kultury odbywają się koncerty z racji 60 Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.00 podziękujemy Salezjanom, którzy w sierpniu opuszczają naszą wspólnotę zakonną i parafialną.

8. Zapraszamy na 40. Oświęcimską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę, w dniach 7-11 sierpnia. Zapisy do naszej grupy żółtej będą się odbywały w Biurze Oratorium w dniach od poniedziałek do piątku w godz. 16:00-18:00, a w sobotę w godz. 10:00-12:00.

9. Wszystkim parafianom i gościom uczęszczającym do naszego Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych życzymy dobrego wypoczynku.

10. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: Zygmunt Zięcina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…