31 GRUDNIA 2023 r. – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Zapraszamy dziś o godz. 18.00 na nabożeństwo przebłagalne z racji zakończenia roku kalendarzowego. Sprawozdanie proboszcza będzie na koniec stycznia.
  2. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Rozkład Mszy według porządku niedzielnego.

– we wtorek – wspomnienie biskupów Świętych Bazylego i Grzegorza.

w sobotę – uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień modlitw w intencji Misji. Rozkład Mszy według porządku niedzielnego. W tym dniu nasz pasterz bp. Roman Pindel obchodzi 10 rocznicę sakry biskupiej.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Dodatkowa Msza Święta w piątek o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.

4. W sobotę 6 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie orszak Trzech Króli. Początek o godz. 10.30 w kościele św. Maksymiliana i przejście do kościoła św. Józefa na Zasolu zakończone wspólnym kolędowaniem.

5. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne na spotkanie opłatkowe w sobotę 6 stycznia o godz. 16.00 do jadalni szkolnej.

6. Prezydent Miasta i Wójt Gminy zapraszają na koncerty kolęd i pastorałek do naszego sanktuarium w przyszłą niedzielę 7 stycznia o godz. 16.30. Szczegóły na plakatach.

7. Zapraszamy również w przyszłą niedzielę 7 stycznia do OCK-u o godz. 17.00 na galę wręczenia nagrody św. Maksymiliana. Wśród nominowanych jest p. Jolanta Zapała, prowadząca naszą scholę Boskie Nutki i scenarzystka Jasełek Salezjańskich.

8. Rozkład wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy od 2 stycznia jest dostępny na stronie parafii, w gablotach i w gazetce.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 11.30 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej w naszej parafii, aby wraz z rodzicami przyniosły świece, gdyż odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

10. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania i udekorowania naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia: s. Oldze, p. Agacie, p. Magdzie, p. Piotrowi i ich pomocnikom. Dziękuję wspólnocie Domowego Kościoła za przygotowanie szopki po okiem ks. Roberta i ks. Leszka. Dziękuję Służbie Liturgicznej i naszemu chórowi oraz scholi za uświetnienie liturgii. Bardzo dziękuję wszystkim salezjanom, którzy pełnili posługę w konfesjonale. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane na cele sanktuarium, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

12. W tym tygodniu odeszła z naszej parafii do wieczności: Barbara Gawęcka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…