4 CZERWCA 2023 r. – NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 17.30.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Ze względu na procesję Eucharystyczną nie będzie u nas mszy o godz. 8.30 i 10.00. W tym roku procesję Bożego Ciała rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 9.00 w Kościele Wniebowzięcia NMP i wyruszymy z procesją ul. Dąbrowskiego na Plac Kościuszki, a następnie przejdziemy ul. Sienkiewicza, ul. Zaborską i na ul. Jagiełły zakończymy przy pomniku św. Jana Bosko. Prosimy mieszkańców o udekorowanie okien i balkonów emblematami religijnymi. Do udziału w uroczystości zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe sypiące kwiaty, grupy apostolskie i modlitewne, poczty sztandarowe i feretrony oraz panów niosących baldachim.

w piątek –  ks. biskup udziela dyspensy odnośnie zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną po placu św. Jacka.

3. W przyszła niedzielę na Mszy o godz. 11.30będziemy obchodzić I rocznicę dzieci komunijnych. Stąd we wtorek o godz. 18.30 zapraszamy dzieci na próbę do naszego sanktuarium.

4. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Antoniego zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 14.00 przy przedszkolu samorządowym im. Treflika w Zaborzu.

5. W niedzielę 18 czerwca o godz. 14.00 Mszą Świętą w kościele św. Józefa rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny, a następnie przemarsz ulicami miasta do ogrodów szkoły podstawowej nr 4 , gdzie o godz. 16.30 odbędzie się koncert i piknik rodzinny. Zapraszamy!

6. Zapisy na przyszły rok do sakramentu bierzmowania i I Komunii Świętej można dokonać poprzez złożenie deklaracji do 20 czerwca, które są dostępne na naszej stronie parafialnej i w zakrystii.

7. Wyjazd na pielgrzymkę do Warszawy w piątek o godz. 10.00 z placu św. Jacka, a w sobotę o godz. 7.00 wyjazd na pielgrzymkę Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej.

8. Od poniedziałku brama i przejście miedzy kancelarią a kaplicą św. Jacka będzie zamknięta na czas remontu elewacji, stąd prosimy rowery parkować na placu św. Jacka.

9. Dziękujemy za składane ofiary duchowe i materialne. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Jacek Jarzyna, Adam Rusinek i Walerian Młynarski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…