4 LUTEGO 2024 r. – V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; poświęcimy z tej okazji chleb i sól; w tym dniu z racji sprzątania kościoła nie będzie całodziennej adoracji.

– we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. W tym dniu w naszym sanktuarium przypada wieczysta adoracja. Grafik na poszczególne godziny adoracji jest wystawiony na stoliku przy gazetach. Zachęcamy do wpisywania się grup parafialnych i poszczególnych osób;

w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Msza święta z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 10.00 w naszym sanktuarium. Zapraszamy do modlitwy chorych, ich rodziny i służbę zdrowia.

2. Nasze parafie w Oświęcimiu organizują wyjazd do sanktuarium św. Jana Kantego w Kętach dla osób chorych i starszych, gdzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 ks. bp. Piotr Greger odprawi Mszę z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Koszt autokaru to 25 zł. Zapisy w zakrystii do wtorku 6 lutego.

3. Spotkanie rady parafialnej w czwartek 8 lutego o godz. 19.00.

4. Apostolstwo Kobiet zaprasza w piątek na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie.

5. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza na kolejny Oratoryjny Czwartek – Oratoryjne Spotkanie z Kulturą. W najbliższy czwartek 8 lutego o godz. 19:00 w Sali Teatralnej wystąpi grupa teatralna „Internackie qui pro quo” w sztuce „Romeo i Julia, sześć szalonych dni, które wstrząsnęły światem”. Serdecznie zapraszamy!

6. W ubiegłą niedzielę rodzinna kapela z Lalik zebrała 2150 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Msza o godz. 10.00: Dziś błogosławimy młodzież. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.