5 LISTOPADA 2023 r. – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Wypominki w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
  2. Dziś w byłym niemieckim obozie KL Birkenau odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 14.00 przy bramie śmierci.
  3. Również dziś do skarbony przy kracie można wesprzeć inwestycję nowego krzyża na cmentarzu komunalnym.
  4. Kalendarz liturgiczny:

w czwartek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest matką i głową wszystkich Kościołów świata.

w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

w sobotę – wspomnienie św. Marcina, biskupa. W tym dniu obchodzimy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny od mieszkańców miasta Oświęcim o godz. 10.00 w naszym Sanktuarium poprzedzona koncertem patriotycznym o godz. 9.30. Po Mszy ok godz. 11.11 uformowanie parady patriotycznej i przejście ulicami miasta na plac Kościuszki. Szczegóły na plakatach.

5. W sobotę o godz. 16.00 Kręgi Rodzin zapraszają do naszej kawiarenki na wieczór pieśni patriotycznych.

6. Apostolstwo Kobiet zaprasza w sobotę 18.11 o godz. 10.00 do kawiarenki na warsztaty o Kościele, który jest Ciałem. Szczegóły na plakatach.

7. Nasze Oratorium zaprasza na zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Zajęcia będą odbywać się w każdą środę w godz. 16:00-19:00. W trakcie zajęć oferujemy pomoc w odrabianiu lekcji, zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, teatralne oraz różne wyjścia i wycieczki. Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 15 listopada. Zapisy mailowo pod adresem: jest.bosko@sdb.krakow.pl lub na pierwszych zajęciach. Szczegóły na plakatach.

8. Informacje na temat ferii zimowych można znaleźć również na plakatach.

9. Dziś na Mszy o godz. 10.00 błogosławimy młodzież, a po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 – Kręgi Rodzin i Apostolstwo Kobiet zapraszają do naszej kawiarenki.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.