5 LUTEGO 2023 r. – V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Agaty poświęcimy chleb i wodę. Dziś też nieszpory o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. W tym dniu w naszym sanktuarium przypada wieczysta adoracja. Stąd całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy o godz. 8.00 i potrwa do Mszy wieczornej. Grafik na poszczególne godziny adoracji jest wystawiony przy ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do wpisywania się grup parafialnych i poszczególnych osób.

w piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,

w sobotę – wspomnienie NMP z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Msza święta z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 10.00 w naszym sanktuarium. Zapraszamy do modlitwy chorych, ich rodziny i służbę zdrowia.

3. W I niedzielę miesiąca na Mszy świętej o godzinie 10.00 udzielimy indywidualnego Błogosławieństwa Bożego młodzieży. Grafik błogosławieństw znajduje się na stronie parafii i na banerach. Zapraszamy też do kawiarenki parafialnej po Mszach o godz. 10.00 i 11.30.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

5. W tym tygodniu odszedł z naszej parafii: Jan Leszczyński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…