6 SIERPNIA 2023 r. – PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

1. Dziś nieszpory o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – wspomnienie św. Dominika, kapłana.

w środę – święto Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy i patronki Europy. W kaplicy s. Karmelitanek o godz. 17.00 uroczysta Msza Święta, której przewodniczyć będzie bp. Roman Pindel. Szczegóły  uroczystości na plakatach.

w czwartek – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz koadiutor Bogdan Majszak. Polecajmy go na modlitwie opiece naszej Wspomożycielki Wiernych.

w piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

3. Zapraszamy na kolejny koncert w ramach „Boskiego Grania”, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 20:00. Tym razem wystąpi Salezjańska Orkiestra Młodzieżowa w Oświęcimiu.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.30 swój jubileusz 65 lat kapłaństwa będzie świętował ks. Aleksander Karkoszka. Zapraszamy!

5. Oświęcimska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się w poniedziałek Mszą Świętą o godz. 7.30 z parafii św. Maksymiliana. Wejście na aleje NMP w piątek o godz. 11.30 i Msza Święta o godz. 13.30. Osoby, które chciałyby pojechać w piątek o godz. 8.00 i powitać pielgrzymów prosimy o zapisy w zakrystii do poniedziałku. Koszt transportu to 60 zł.

6. Informujemy, że Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę z naszej parafii odbędzie się w środę 9 sierpnia o godzinie 8.00. w naszym sanktuarium.

7. Franciszkanie z Harmęż zapraszają w dniach 11-13 sierpnia na Triduum przed uroczystością św. Maksymiliana, natomiast w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 8.30 z parafii św. Maksymiliana wyruszy procesja do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, gdzie o godz. 10.30 przy Bloku 11 zostanie odprawiona Msza pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Kusy OFM.

8. W dniach 15-17 sierpnia zapraszamy na Jackowe Granie połączone z obchodami 125-lecia przybycia Salezjanów do Oświęcimia oraz 10-lecia ustanowienia św. Jana Bosko patronem Miasta Oświęcim. Szczegóły na plakatach.

9. Dziękujemy współbraciom za posługę w naszym sanktuarium, którzy opuszczają naszą wspólnotę zakonną i parafialną: ks. Dyrektorowi Dariuszowi Bartosze, który udaje się do Rzymu na nasz Uniwersytet Salezjański, ks. dyrektorowi administracyjnemu Bogusławowi Zawadzie, który idzie do parafii w Rzeszowie, ks. Michałowi Liborowi, który pójdzie na parafię w Pogrzebieniu, ks. Arturowi Siewardze, który udaje się do Kielc, ks. Mirosławowi Pieprzycy, który już poleciał do Portugalii i klerykom: kl. Szymonowi, który wraca na teologię do seminarium w Krakowie i kl. Krystianowi, który na praktykę poleciał na Maltę.

10. Wszystkim parafianom i gościom uczęszczającym do naszego Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych życzymy dobrego wypoczynku.