8 PAŹDZIERNIKA 2023 r. – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwa różańcowe w naszym sanktuarium w tygodniu o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

3. W sobotę Apostolstwo Margaretka spotyka się na Ogólnopolskiej Pielgrzymce do Łagiewnik.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 23 Dzień Papieski. Zebrane do puszek ofiary będą przeznaczone na fundusz stypendialny. List Episkopatu zapowiadający to wydarzenie można znaleźć na stronie parafii.

5. Również za tydzień będziemy obchodzić Dzień Dziecka Utraconego. Stąd naszą modlitwą ogarniemy rodziców dotkniętych utratą swojego dziecka.

6. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na inwestycje w naszym sanktuarium.

7. W dniach 28-29 października organizujemy I Oświęcimski Festiwal Gospel dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły i zapisy na dostępne na plakatach i na stronie parafii.

8. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na Mszę Świętą w najbliższą niedzielę o godz. 14.30 do parafii św. Maksymiliana.

9. Przy gazetach można zabrać kartki na wypominki, które wypełnione proszę składać w zakrystii lub kancelarii.

10. W poniedziałek 16 października o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące Jasełek Salezjańskich. Zapraszamy aktorów od 7 roku życia wzwyż.

11. Msza o godz. 10.00 – dziś błogosławimy małżeństwa.

12. Plan misji parafialnych jest dostępny na stronie parafii i na plakatach. Misjonarzem jest ks. Mateusz Koziołek, salezjanin. Z radością informujemy, że na początku misji zostaną wprowadzone do naszej parafii relikwie błogosławionej rodziny ULMÓW na Mszy o godz. 11.30. Nauki będą głoszone na Mszach o godz. 8.00 i 18.00 oraz we wtorek i w czwartek o godz. 20.00. Zapraszamy na spotkania z ciekawymi gośćmi i na film o bł. rodzinie Ulmów oraz nabożeństwa uwielbienia i Drogi Krzyżowej. Nasze misje zakończymy w sobotę Mszą o godz. 12.00 z poświęceniem odnowionego krzyża i wręczeniem pamiątek podczas festynu na placu św. Jacka.

13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Lidia Ścibisz i Kazimierz Górak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…