9 LIPCA 2023 r. – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nieszpory o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – święto św. Benedykta opata, patrona Europy

w środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

w czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

w sobotę – wspomnienie św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła

3. Kolejny koncert w ramach „Boskiego Grania”, będzie w najbliższy piątek 14 lipca
o godz. 20.00 Wystąpi Karolina Jonkisz.  Serdecznie zapraszamy.

4. W Kaplicy Sióstr Karmelitanek rozpoczyna się Triduum przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W czwartek, w piątek  i w sobotę, będzie Msza św. o godz. 17.00.   Po Mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. Uroczysta Msza św. Odpustowa ku czci  Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel będzie w przyszłą niedzielę 16 lipca o godz. 17.00. Przewodniczyć będzie Ks. Bp Piotr Greger.  Siostry Karmelitanki serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy.

5. Drużyna Skautów Europy organizuje kiermasz ciast w przyszłą niedzielę 16 lipca. Będzie można zapisać się do zastępu w Oświęcimiu.

6. W przyszłą niedzielę wszystkie ofiary składane na tacę są przeznaczone na  inwestycje w naszym Kościele. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i ofiarności.

7. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławimy małżeństwa.

8. Wszystkim parafianom i gościom uczęszczającym do naszego Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, dziękujemy za składane ofiary i życzymy dobrego wypoczynku.