9 maja 2021 r. – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym sanktuarium są odprawiane w niedzielę o godz. 18.00 i w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy także do udziału w majówkach przy kapliczkach.

2. Od poniedziałku do środy przypadają „Dni krzyżowe”, w czasie których modlimy się szczególnie o dobrą pogodę, urodzaje i za kraje głodujące.

3. We wtorek (11.05.) zapraszamy na indywidualną modlitwę w naszym kościele w ramach „Wieczystej adoracji”, która rozpocznie się o godz. 8.30 (po Mszy św.) i zakończy nabożeństwem majowym o 17.30. Po Mszy wieczornej spotkanie modlitewne.

4. Pierwsza spowiedź św. dla dzieci, które za tydzień przystąpią do I-wszej Komunii św. oraz dla ich rodziców odbędzie się w kościele w przyszłą sobotę (15.05.) o godz. 9.00.

5. W przyszłą niedziele przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu w naszej parafii będziemy obchodzić uroczystość Pierwszej Komunii Św. na Mszach o godz. 10.00 i 11.30. Ze względu na pandemię oraz wynikające z niej obostrzenia i limity osób w kościele te dwie Msze są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Mogą w nich uczestniczyć także osoby, które zamówiły intencje tych Mszy. Pozostałym wiernym zalecamy udział we Mszy św. w innych godzinach lub poprzez transmisję internetową.

6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. W najbliższym czasie rozpocznie się remont dachu nad salkami przyległymi do zakrystii, nad pomieszczeniami kościelnymi od strony ulicy św. Jana Bosko oraz nad salkami okalającymi tzw. „nowy kościół”.

7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.