9 PAŹDZIERNIKA 2022 r. – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwa różańcowe w naszym sanktuarium w tygodniu o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 18.00. Dziś na placu św. Piotra w Rzymie papież Franciszek wyniesie do godności świętości naszego współbrata salezjanina bł. Artemide Zatti, włoskiego pielęgniarza i farmaceutę. Polecajmy nasze intencje przez Jego wstawiennictwo.
  2. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – spotkanie modlitewne o godz. 18.45 w naszym sanktuarium;

w czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;

w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła – jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego.

3. Od poniedziałku do soboty nasza wspólnota zakonna i parafia będzie przeżywać wizytację naszego prowincjała ks. Marcina Kaznowskiego. Stąd we wtorek o godz. 19.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie dla liderów grup oraz tych, którzy chcieliby się podzielić słowem na temat kondycji naszej wspólnoty.

4. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii na spotkanie organizacyjne do sali teatralnej.

5. Oratorium zaprasza na kolejny Czwartek Oratoryjny 13 października o godz. 19:00 w sali kameralnej. Tym razem wystąpi Scholka z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Brzezince.

6. Z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy na wyjątkowy Koncert Najpiękniejszych Pieśni Papieskich. Wystąpią: Mateusz Mijal – wokalista, muzyk, który wykona utwory związane z Janem Pawłem II oraz Jerzy Zelnik – wybitny polski aktor, który będzie recytował fragmenty dzieła „Dar i tajemnica” autorstwa Papieża Polaka. Koncert odbędzie się w sobotę 15 października o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium, wstęp wolny. Zachęcamy, by spędzić z nami te niezapomniane chwile ku uczczeniu św. Jana Pawła II.

7. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych, zaprasza na Mszę świętą w najbliższą niedzielę do parafii św. Maksymiliana w dolnym kościele o godzinie 14:30.

8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na renowację sanktuarium. Również za tydzień na Mszy o godz. 8.30 poświęcimy różańce różom różańcowym, a o godz. 10.00 będziemy przeżywać jubileusz 40-lecia naszego chóru Auxilium.

9. W tylnej części kościoła przy gazetach wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Czytelnie wypełnione prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

10. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: Józef Szafraniec i Barbara Bernaś. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…