Ogłoszenia Duszpasterskie

25 lipca 2021 r. – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który jest okazją do przypomnienia, że Kościół nigdy nie może być daleko od tych, którzy niosą krzyż. Hasło przewodnie, wybrane przez Ojca Świętego, „Jestem z tobą przez wszystkie dni”, bardzo jasno wyraża pragnienie każdej wspólnoty kościelnej – czy to w czasie pandemii, czy w lepszych czasach, które, miejmy nadzieję, wkrótce nadejdą – by być zawsze z osobami starszymi. Pamiętajmy o nich również w modlitwie.

2. Dziś również w szczególny sposób modlimy się w intencji ofiar i poszkodowanych w wyniku nawałnic, które nawiedziły ostatnio naszą Ojczyznę oraz inne kraje Europy.

3. Dziś po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i ich pojazdy. A o godz. 17.30 zapraszamy na wypominki roczne i na Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.30.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna. W ważnych sprawach, takich jak np. pogrzeb, prosimy o kontakt telefoniczny lub przez portiernię szkoły salezjańskiej.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana Tajemnic Różańcowych.

6. 1 sierpnia rozpoczynamy w Polsce miesiąc trzeźwości i abstynencji.

7. Naszym parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek oraz gościom odwiedzającym nasze Sanktuarium życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy o Bożych przykazaniach i zasadach sanitarnych.

8. Wszystkim przypominamy o obowiązkowym udziale w Powszechnym Spisie Narodowym, który trwa i zakończy się 30 września br.. Więcej informacji w gablotce parafialnej i pod linkiem https://spis.gov.pl/.

9. Zachęcamy do skorzystania z rządowego programu „Dobry Start”, tzw. 300 plus dla ucznia. Świadczenie jest wypłacane przez ZUS. Bliższe informacje znajdują się w gablotce parafialnej.

18 lipca 2021 r. – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie albo wpłacane na konto parafialne.

2. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w zwykłych godzinach urzędowania.

4. W sobotę, 24 lipca, zapraszamy na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 w Sanktuarium Godzinki ku czci N.M.P., o godz. 18.00. Msza św. w intencji czcicieli Wspomożycielki Wiernych, grup parafialnych i dobrodziejów z udziałem uczestników salezjańskiego Prenowicjatu, a po niej nabożeństwo maryjne.

5. We wszystkie wakacyjne piątki zapraszamy na koncerty na placu św. Jacka o godz. 20.00. Bliższe informacje są na plakatach lub tutaj: https://salezjanieoswiecim.pl/boskie

6. W przyszłą niedzielę z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy. O godz. 17.30 wypominki roczne, a o 18.30 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać w tym dniu odpust uczestnicząc we Mszy św. w kościele. Komu względy zdrowotne uniemożliwiałyby obecność w kościele, będzie mógł również zyskać odpust uczestnicząc we Mszy za pośrednictwem mediów. Następna niedziela (25.07.) będzie także dniem szczególnej modlitwy w intencji ofiar i poszkodowanych w wyniku nawałnic, które nawiedziły ostatnio naszą Ojczyznę oraz inne kraje Europy.

8. Naszym parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek oraz gościom odwiedzającym nasze Sanktuarium życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku oraz zachęcamy do udziału we Mszy św. niedzielnej, praktykowaniu codziennej modlitwy i przestrzeganiu Bożych przykazań.

9. Wszystkim przypominamy o obowiązkowym udziale w Narodowym Spisie Powszechnym, który trwa i zakończy się 30 września br..
https://spis.gov.pl/

11 lipca 2021 r. – 15 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 9.00 do 10.30. W ważnych sprawach, takich jak pogrzeb, prosimy o kontakt telefoniczny lub przez portiernię szkoły salezjańskiej.

3. We wtorek (14.07.) po wieczornej Mszy św. o godz.  18.00 zapraszamy do naszego sanktuarium na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

4. 16 lipca, w III-ci piątek miesiąca, po wieczornej Mszy św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5. Taca z przyszłej, III-ciej niedzieli miesiąca, jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

6. Wszystkim gościom odwiedzającym nasze sanktuarium życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku oraz zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwa. Przypominamy także, że w naszym kościele do Komunii św. podchodzimy procesjonalnie i przyjmujemy ją w postawie stojącej. Najpierw do Komunii podchodzą osoby, które przyjmują ją na rękę i spożywają ją przy kapłanie. Na końcu podchodzą osoby, które przyjmują Komunię do ust. W kościele obowiązuje posiadanie maseczki zakrywającej nos i usta.

7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

8. Siostry Karmelitanki Bose z Zasola zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci NMP z Góry Karmel. Dokładne informacje podane są na plakatach w gablotce.

4 lipca 2021 r. – 14 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniu dzisiejszym wyjątkowo nie będzie nieszporów.
 2. W okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. o godz. 7.30. Rozkład Mszy św. w niedziele i święta pozostaje bez zmian.
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna. W ważnych sprawach, takich jak pogrzeb, prosimy o kontakt telefoniczny lub przez portiernię szkoły salezjańskiej.
 4. Zachęcamy do udziału w akcji pomocy pogorzelcom z Nowej Białej w powiecie nowotarskim organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi im. „Dzieci Oświęcimia”. Bliższe informacje można znaleźć na plakacie w gablotce parafialnej.
 5. Składamy podziękowania za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na rzecz świeckich misjonarzy wyjeżdżających w lipcu do Ghany. Zebraliśmy kwotę 6.764,- złotych i 100 dolarów. Wszystkim darczyńcom serdeczne „Bóg zapłać”!
 6. W miesiącu czerwcu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: Emilia Drewniak, Teresa Cibor, Józef Latko, Danuta Siembab, Henryk Ściesiński. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 7. Zgodnie z ostatnimi wytycznymi w naszym Sanktuarium może być zajęte 75% dostępnych miejsc. Należy przy tym pamiętać o obowiązku zakładania maseczki wewnątrz Sanktuarium i zachowaniu bezpiecznego dystansu względem innych osób.

27 czerwca 2021 r. – 13 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś po każdej Mszy św. przy drzwiach kościoła członkowie wspólnoty Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zbierają do puszek ofiary na wsparcie 4-osobowej grupy świeckich misjonarzy wyjeżdżających na misje do Ghany. W tej grupie jest też nasza parafianka Pani Ola, która na końcu Mszy św. w kilku słowach przybliży nam zadania stojące przed misjonarzami.

2. Ksiądz Marian Gruszczyk i Siostra Felicyta wolą swoich przełożonych zostali w tym roku skierowani do pracy duszpasterskiej w nowych placówkach. Wyrażamy im ogromną i serdeczną wdzięczność za lata posługi wśród nas i życzymy im obfitości Bożych łask i błogosławieństwa na dalszej drodze kroczenia za Chrystusem i w pracy dla dobra wiernych w Jego Kościele.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na koncert Salezjańskiej Orkiestry Młodzieżowej na pl. św. Jacka, o 18.00 na nabożeństwo czerwcowe w kościele, a o 18.30 na Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. Dziś upływa termin składania zgłoszeń przez uczniów, którzy pragną w przyszłym roku przyjąć sakrament bierzmowania. Zgłoszenia można oddać jeszcze dziś w zakrystii po każdej Mszy św..

5. We wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne po Mszy św. wieczornej.

6. W pierwszy piątek m-ca przed południem odwiedzimy chorych naszej parafii, którzy uprzednio zostaną zgłoszeni telefonicznie lub w kancelarii. Od godz. 15.00 w Sanktuarium okazja do spowiedzi św.. i Msza św. o godz. 17.00.

7. W ubiegły czwartek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na którym m. in. omówiono kwestię zmian personalnych w parafii oraz przedstawiono koszty naprawy dachu nad salkami przyległymi do zakrystii i do nowej części kościoła oraz nad pomieszczeniami od strony ul. św. Jana Bosko. Koszty napraw wyniosły blisko 39 tys. zł i zostały podzielone między Zakład Salezjański i Parafię. Udział naszej parafii w kosztach to 18 tys. zł.

8. W miesiącu lipcu, kancelaria parafialna nie będzie funkcjonować regularnie. Wszelkie sprawy formalne, jak np. uzyskanie dokumentów do ślubu, zaświadczeń dla chrzestnych, świadków prosimy załatwić w tym tygodniu do piątku.

9. Msze gregoriańskie za: + Agatę Wojtalę, + Małgorzatę Kramarczyk i + Stanisława Jasińskiego w ostatnie trzy dni czerwca będą poza Sanktuarium.

10. Zachęcamy do udziału w akcji pomocy pogorzelcom z Nowej Białej w powiecie nowotarskim organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi im. „Dzieci Oświęcimia”. Bliższe informacje można znaleźć na plakacie w gablotce parafialnej.

20 czerwca 2021 r. – 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
 2. Zapraszamy dziś na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.
 3. Dziś Msza św. o godz. 11.30 z udziałem dzieci pierwszokomunijnych będzie sprawowana jako Msza dziękczynna za ich I-wszą Komunię św..
 4. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w ubiegłą niedzielę włączyli się w przygotowanie celebracji Mszy św. w Zaborzu i wzięli w niej udział.
 5. W czwartek (24.06.) zapraszamy do naszego Sanktuarium na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki Wiernych. Wyjątkowo w tym miesiącu rozpoczniemy je nabożeństwem czerwcowym z procesją po placu św. Jacka o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Mszę św. Prymicyjną odprawi ks. Krzysztof Papierz. Na zakończenie Ks. Krzysztof udzieli wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego. W tym dniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko od 9.30 do 10.30.
 6. W czwartek, po Mszy Prymicyjnej ok. godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy wszystkich członków.
 7. W piątek (25.06.) o godz. 8.00 w naszym Sanktuarium odprawimy Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież oraz nauczycieli i katechetów.
 8. W lipcu br. Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody wysyła 4-osobową grupę świeckich misjonarzy do Ghany, wśród których jest również nasza parafianka Ola. Prosimy o wsparcie modlitewne i materialne dla nich. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy w tym celu w naszej parafii zbiórkę pieniężną do puszek.
 9. W przyszłą niedziele (27.06.) zapraszamy na koncert Salezjańskiej Orkiestry Młodzieżowej po Mszy św. o godz. 10.00 na scenie na pl. Św. Jacka. Od 2 lipca rozpoczynamy koncerty na placu św. Jacka w każdy wakacyjny piątek o godz. 20.00. Więcej informacji na stronie salezjanieoswiecim.pl i Facebook’u.
 10. Przypominamy, że do 27 czerwca uczniowie, którzy pragną w przyszłym roku przyjąć sakrament bierzmowania, mogą jeszcze składać swoje zgłoszenia w zakrystii po każdej Mszy św. albo u katechetów.

13 czerwca 2021 r. – 11 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św..

2. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczestnikom czwartkowej Mszy św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała – za waszą obecność, a szczególnie członkom grup parafialnych: Różom Różańcowym i „Margaretkom”, Kręgom Rodzin, Apostolstwu Kobiet i Wspólnocie Neokatechumenalnej, za przygotowanie ołtarzy na procesję. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty, Pani katechetce, Siostrom Felicycie i Oldze, osobom noszącym feretrony, sztandar, baldachim, służbie liturgicznej, Panu organiście ze scholą „Canticum” i chórowi „Auxilium”.

3. Od dziś obowiązują nowe limity w kościołach. Zgodnie z nimi w kościele może być zajęte 50% miejsc. Do limitu nie wliczają się osoby już zaszczepione. Natomiast nadal obowiązuje wszystkich wiernych noszenie maseczek zakrywających nos i usta.

4. Dziś o godz. 14.00 przy Przedszkolu w Zaborzu odprawiona będzie Msza św. dziękczynno-błagalna ku czci św. Antoniego za mieszkańców Zaborza i Grojca.

5. W następną niedzielę (20.06.) zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na Mszę św. dziękczynną za I Komunię św. o godz. 11.30.

6. Do niedzieli 27 czerwca przyjmujemy zgłoszenia uczniów obecnie klas 7-ych, którzy pragną w przyszłym roku przyjąć sakrament bierzmowania. Karty zgłoszeniowe można odebrać dziś w zakrystii po każdej Mszy św. albo u katechetów. Pierwsze spotkanie dla nich będzie na początku września br..

7. W najbliższy III-ci piątek m-ca po Mszy św. wieczornej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

8. Za tydzień przypada III-cia niedziela miesiąca. Taca w tym dniu będzie zbierana na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

9. Od 21 czerwca do 19 lipca w kościele św. Maksymiliana będą odbywały się Letnie Koncerty Organowe. Szczegóły na plakacie w gablotce i w ulotkach.

10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

6 czerwca 2021 r. – 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś nabożeństwo czerwcowe z procesją po placu św. Jacka o godz. 18.00, a w dni powszednie do środy po wieczornej Mszy św..
 2. W czwartek (10.06.) zakończymy uroczyście oktawę Bożego Ciała Mszą św. o godz. 18.00 z procesją do czterech ołtarzy, które będą znajdowały się na terenie Zakładu Salezjańskiego. Prosimy grupy parafialne i chętnych o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy dzieci a szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do niesienia feretronów i sztandarów. Przypominamy o konieczności zachowania aktualnych obostrzeń sanitarnych.
 3. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za udział w uroczystości Bożego Ciała. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do tych, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy i piękny przebieg tej uroczystości.
 4. SPROSTOWANIE! We wtorek (8.06.) zapraszamy na Wieczór Miłosierdzia, który poprowadzi ks. Przemysław Sawa ze Szkołą Ewangelizacji Cyryl i Metody. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 5. W najbliższą sobotę (12.06.) o godz. 8.00 w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i dobre urodzaje za wstawiennictwem św. Antoniego dla mieszkańców poszczególnych części naszej parafii. Wykaz intencji w gablotce.
 6. W przyszłą niedzielę (13.06.) o godz. 14.00 przy Przedszkolu w Zaborzu będzie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna ku czci św. Antoniego za mieszkańców Zaborza i Grojca. Modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo, dobrą pogodę i obfite plony.
 7. Do niedzieli 27 czerwca przyjmujemy zgłoszenia uczniów obecnie klas 7-ych, którzy pragną w przyszłym roku przyjąć sakrament bierzmowania. Karty zgłoszeniowe można odebrać dziś w zakrystii po każdej Mszy św. albo u katechetów. Pierwsze spotkanie dla nich na początku września br..
 8. Prosimy o zapoznanie się z nowymi przepisami ruchu drogowego, obowiązującymi od 1.06.01 r.. Bliższe informacje w gablotce i na stronie parafialnej.
 9. W miesiącu maju swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: Edmund Jakulewicz, Stanisław Szymeczko, Mieczysław Czuwaj, Anna Wielgosz, Mieczysław Ćwiklicki, Józef Górka, Włodzimierz Socha, Zofia Kojm, Wiktoria Żebrak i Czesław Olejarz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

30 maja 2021 r. – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Wraz z dzisiejszą niedzielą Najświętszej Trójcy kończy się czas przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe o godz. 18.00, a o godz. 18.30 na Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

2. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w naszym kościele w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy wieczornej.

3. Serdecznie dziękujemy ks. Marianowi i całemu zespołowi animatorów za przygotowanie naszej młodzieży do sakramentu bierzmowania, którego w ubiegły czwartek udzielił jej ks. Biskup Roman Pindel. Dziękujemy Siostrze zakrystiance za dekoracje kwiatowe, Panu organiście z chórem za oprawę muzyczną, naszym współbraciom za posługę w konfesjonale i pomoc w przygotowaniu transmisji dla ich rodzin.

4. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Jej obchód rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00 w kościele Wniebowzięcia NMP skąd w procesji przejdziemy do czterech ołtarzy. Procesję zakończymy przy ołtarzu obok pomnika św. Jana Bosko. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30 i 10.00. Bardzo prosimy śledzić informacje na naszej stronie parafialnej o ewentualnych zmianach. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy do sypania kwiatów oraz prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów. Przez oktawę Bożego Ciała podczas nabożeństw czerwcowych będą odbywały się procesje po placu św. Jacka. Przypominamy o konieczności zachowania aktualnych obostrzeń sanitarnych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek (4.06.) w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych naszej parafii, którzy zostaną zgłoszeni telefonicznie. W tym dniu od godz. 15.00 w Sanktuarium okazja do spowiedzi św., a o 17.00 dodatkowa Msza św.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu w czwartek będzie nieczynna.

7. Jeszcze dziś przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się 5 czerwca br.. Chętni mogą zapisać się w zakrystii albo telefonicznie. Koszt pielgrzymki wynosi 55 złotych. Zapraszamy!

8. Polecamy prasę katolicką i nowy numer bezpłatnej gazetki „Dobre Nowiny”.

9. Przypominamy o obowiązkowym udziale w Narodowym Spisie Powszechnym.

23 maja 2021 r. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że do przyszłej niedzieli Przenajświętszej Trójcy jest okazja przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej!

2. Serdecznie dziękujemy katechetkom – Siostrze Felicycie i Pani Renacie za przygotowanie dzieci do I Komunii Św. i uroczystości komunijnej w naszej parafii; ks. Marianowi za konferencje dla nich i rodziców oraz za Msze św. w „Białym Tygodniu”; Siostrze Oldze za przystrojenie kościoła i paniom, które sprzątały kościół. Wszystkim, którzy pomagali przy organizacji tej uroczystości bardzo dziękujemy!

3. Jutro obchodzimy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Mszę św. o godz. 18.00 zakończymy nabożeństwem majowym z procesją po placu św. Jacka, jeśli pogoda na to pozwoli. Podczas nabożeństwa Apostolat „Margaretek” naszej parafii złoży uroczyste ślubowanie obejmując swoją modlitwą wybranych kapłanów: ks. Dariusza Bartochę, ks. Piotra Smolke, ks. Aleksandera Karkoszke, ks. Bogusława Zawade, ks. Franciszeka Janyge, ks. Jana Staszela i ks. Mirosława Gajde. Prosimy o obecność osoby ślubujące i obejmowanych modlitwą księży z naszego domu.

4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 otwarte spotkanie modlitewne.

5. Dla młodzieży mającej w czwartek przyjąć sakrament Bierzmowania w środę (26.05.) o godz. 16.00 będzie ostatnia próba i sakrament Spowiedzi św..

6. W czwartek (27.05.), w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o godz. 16.00 młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk Ks. Bpa Romana Pindla sakrament Bierzmowania. Wewnątrz kościoła będą mogli być obecni tylko młodzież bierzmowana ze swoimi świadkami. Dla pozostałych uczestników uroczystości są przygotowane namioty i krzesełka na placu św. Jacka.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i czwartek tylko w godzinach przedpołudniowych.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się 5 czerwca br.. Zgłoszenia przyjmujemy od dziś do następnej niedzieli (30.05.) w zakrystii, kancelarii bądź telefonicznie. Koszt przy minimum 20 uczestnikach wynosi 55 złotych.