Ogłoszenia duszpasterskie

2 sierpnia 2020r. – 18 Niedziela Zwykła.

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00

2. W czwartek 6 sierpnia przypada św. Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek 7 sierpnia w godzinach porannych odwiedzimy chorych którzy zostaną zgłoszeni telefonicznie w godz. urzędowania kancelarii. Spowiedź od godz. 15.00 i o godz. 17.00 dodatkowa msza św.

4. W niedzielę 9 sierpnia, w kaplicy Sióstr Karmelitanek będzie celebrowana msza św. o godz. 17.00 o okazji wspomnienia męczeństwa św. Edyty Stein. Liturgii będzie przewodniczyć ks. Bp Ordynariusz Roman Pindel.

5. Przez cały miesiąc sierpień na ołtarzu Św. Józefa będzie udostępniona „Parafialna księga trzeźwości” – do której będzie można wpisać dobrowolne deklaracje zobowiązania abstynencji.

6. W dniu 11 sierpnia zapraszamy na autokarową pielgrzymkę  Częstochowy.  Wyjazd o godzinie 8:00 z placu przed szkołą salezjańską. Msza Święta na Jasnej Górze o godz. 13.30. Koszt 30 zł. Zapisy na portierni Zakładu Salezjańskiego, płatność w dniu wyjazdu. 
(Szczegółowe informacje są dostępne u Pani Żanety Skamaj  tel. 607-099-753)

26 lipca 2020r. – 17 Niedziela Zwykła

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec, i o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W najbliższy wtorek, 28 lipca zapraszamy do naszego sanktuarium po wieczornej mszy św. na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

3. W sobotę 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynenci w naszej Ojczyźnie. Przez cały miesiąc sierpień na ołtarzu Św. Józefa będzie udostępniona „Parafialna księga trzeźwości” – do której będzie można wpisać dobrowolne deklaracje zobowiązania abstynencji.

4. W przyszłą niedziele 2 sierpnia na mszy św. o godz. 11.30 nastąpi przekazanie urzędu proboszcza ks. Stanisławowi Gołyźniakowi któremu już dziś życzymy wszelkich potrzebnych darów i owocnej pracy w naszej parafii.

19 lipca 2020r. – 16 Niedziela Zwykła.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. W piątek 24 lipca zapraszamy do naszego sanktuarium na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki. O godz. 17.30 Godzinki ku czci N.M.P.  o godz. 18.00. msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki Wiernych, grup parafialnych i dobrodziejów celebrowana przez ks. Tadeusza Mietłę sdb, a po mszy św. nabożeństwo maryjne.

3. W sobotę 25 lipca będziemy obchodzić święto św. Jakuba apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Błogosławieństwo samochodów i kierowców odbędzie się  w tym dniu bezpośrednio po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 na placu św. Jacka i ul. Jagiełły.

4. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. W ostatnim czasie została spłacona ostatnia rata za funkcjonujący w naszej świątyni od ponad 2 lat system osuszania kapilarnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na ten cel. Bóg zapłać.

12 lipca 2020r. -15 Niedziela Zwykła.

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. We wtorek 14 lipca po wieczornej mszy św. o godz.18.00  zapraszamy do naszego sanktuarium na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

3. Siostry Karmelitanki w dniach od 13-15 lipca o godz.17.00 zapraszają na Triduum przed Uroczystością N.M.P. z Góry Karmel i w czwartek 16 lipca o godz. 17.00, na Mszę św. odpustową, której przewodniczyć będzie  Ks. Bp Piotr Greger.

4. 17 lipca przypada III piątek miesiąca, po wieczornej mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

6. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

5 lipca 2020r. – 14 Niedziela Zwykła.

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz.18.00.

2. W  związku  z  rozpoczętym czasem  wakacyjnym w miesiącu lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie w naszym kościele mszy świętej o godz. 7.30.  Rozkład mszy świętych w niedziele i święta  pozostaje bez zmian.

3. Siostry Karmelitanki w dniach od 13-16 lipca o godz.17.00 zapraszają na Triduum przed Uroczystością N.M.P. z Góry Karmel.

4. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką.

5. W miesiącu czerwcu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Janika Jachimczyk, + Wiktoria Piętoń, + Anna Piętka, + Helena Kordek, + Kazimierz Śliwa, + Maria Sachura i + Wiesław Nydra.

28 czerwca 2020r. – 13 Niedziela Zwykła.

1. Dziś z nabożeństwo czerwcowe o godz.18.00, a o 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jutro w poniedziałek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z kazaniem w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, i 18.00. Składka z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W  związku  z  rozpoczynającym się  czasem  wakacyjnym w miesiącu lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie w naszym kościele Mszy świętej o godz. 7.30.  Rozkład Mszy świętych w niedziele i święta  pozostaje bez zmian.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek 3 lipca w godzinach porannych odwiedzimy chorych którzy zostaną zgłoszeni telefonicznie w godz. urzędowania kancelarii. Spowiedź od godz. 15.00 i o godz. 17.00 msza św.

5. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Dzisiejszej niedzieli dostępna  jest bezpłatna gazetka ewangelizacyjna „Dobre Nowiny” i magazyn „Don Bosko” przeznaczony dla rodziców wychowujących dzieci i nauczycieli.

21 czerwca 2020r. – 12 Niedziela Zwykła.

1. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszym kościele w niedzielę o godz. 18.00 i w tygodniu po wieczornej mszy św.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za modlitwę i wyznanie wiary w procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Szczególną wdzięczność chciałem wyrazić dzieciom i młodzieży, ministrantom, lektorom, osobą niosącym feretrony, świece, sztandary i baldachim. Bóg zapłać.

3. W  środę 24 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

Jak w każdy 24 dzień miesiąca zapraszamy na czuwanie przed obrazem oświęcimskiej Wspomożycielki. Nabożeństwo czerwcowe (wyjątkowo) o godz. 17.30. O godz. 18.00 msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki, grup parafialnych i dobrodziejów którą poprowadzi ks. Adam Starzyk salezjanin pracujący w Świętochłowicach, a po mszy św. procesja różańcowa na placu św. Jacka.

4. W piątek 26 czerwca o godz. 8.00 w naszym Sanktuarium będzie sprawowana msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego, z prośbą o bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży.

5. W ubiegły czwartek odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Radcy zostali zapoznani z działalnością w okresie epidemii, wykonanymi remontami i stanem finansów parafii. Zostały także przedstawione i doprecyzowane najbliższe zbliżające się wydarzenia i uroczystości w parafii.

6. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym sanktuarium. W ostatnim miesiącu została wymieniona instalacja elektryczna na klatce schodowej na chór, naprawiony dach nad przedsionkiem zakrystii i oczyszczona elewacja południowa z narostów. Koszt wykonanych prac to kwota blisko 18 tys. zł. W najbliższym czasie czeka nas uregulowanie ostatniej raty za system osuszania kapilarnego w kwocie 14 tyś zł. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na tacę, ofiary indywidualne i grupowe, oraz wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

14 czerwca 2020r.- 11 Niedziela Zwykła.

1. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszym kościele w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie – po wieczornej Mszy św..

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia oprawy Mszy świętych w uroczystość Bożego Ciała, a szczególnie pocztom sztandarowym Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych i Ochotniczej Straży Pożarnej, chórowi Auxilium, Służbie Liturgicznej, Siostrze zakrystiance, Pani sprzątającej.

3. Nabożeństwa czerwcowe przez oktawę Bożego Ciała do czwartku, 18 czerwca, włącznie są połączone z procesją Eucharystyczną po placu św. Jacka. Zapraszamy do udziału dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii, rocznicowe, do sypania kwiatów, grupy parafialne, poczty sztandarowe. Prosimy o stosowanie się do przepisów sanitarnych obowiązujących w czasie epidemii. W czasie Mszy świętej, nabożeństwa i procesji mamy zasłonięte usta i nos, zachowujemy bezpieczną odległość min. 2m od innych osób, a Komunię Św. przyjmujemy na rękę według wskazań duszpasterskich. W tym roku nie będzie w naszej parafii procesji do czterech ołtarzy na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

4. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek, 18 czerwca, o godz. 19.00 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków rady.

5. W piątek, 19 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W sobotę, 20 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

7. Składka z przyszłej III niedzieli miesiąca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

8. Zachęcamy wszystkich wiernych do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

7 czerwca 2020r.- Uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszym kościele w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie – po wieczornej Mszy św..

2. W najbliższy  wtorek, 9 czerwca, zapraszamy do naszego Sanktuarium na Wieczór Miłosierdzia, który poprowadzi ks. Przemysław Sawa i Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą Św., a po niej modlitwa o uzdrowienie.

3. W czwartek, 11 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jednak ze względu na obecną sytuację epidemiczną nie będzie w tym dniu procesji Eucharystycznej. Cześć i uwielbienie Panu Jezusowi obecnemu w Eucharystii wyrazimy na końcu każdej Mszy św. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Mimo wszystko zachęcamy wszystkich parafian do udekorowania okien i balkonów symbolami religijnymi. Rozkład Mszy św. w Boże Ciało będzie według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. o godz. 9.00, dlatego intencja z tej godziny przeniesiona jest na Msze św. o godzinie 10.00.

4. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją Eucharystyczną po placu św. Jacka. Zapraszamy do udziału w nich naszych parafian, a szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii, rocznicowe, do sypiania kwiatów. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów. Chcielibyśmy, aby wszyscy mogli brać w nich udział, ale musimy też stosować się do przepisów bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii. Dlatego nadal podczas Mszy św., nabożeństw i procesji zasłaniamy usta i nos, zachowujemy bezpieczną odległość od innych osób, a Komunię Św. przyjmujemy na rękę.

5. Pragniemy poinformować, że w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w naszej szkole będą odbywały się egzaminy maturalne. Dlatego w tych dniach plac św. Jacka będzie zamknięty dla samochodów. Wynika to z istniejącej sytuacji epidemicznej i konieczności stworzenia uczniom bezpiecznych warunków przy egzaminach.

6. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego nie ma już dyspensy od uczestnictwa  w niedzielnej i świątecznej Mszy św. dla wszystkich osób zdrowych.

7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

8. W najbliższą sobotę 13 czerwca przypada wspomnienie św. Antoniego. O godz. 8.00 zostaną odprawiane msze św. zbiorowe o błogosławieństwo w pracy i urodzaje. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 7.30.

9. W miesiącu maju swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Krystyna Katańska, Stanisława Połącarz, Stanisław Nadratowski, Krzysztof Kojm, Zofia Filipek i Janinka Jachimczyk.

31 maja 2020r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

1. Od 30 maja został zniesiony limit osób w kościele,  natomiast nadal wszyscy wchodzący do świątyni powinni mieć zasłonięte usta i nos oraz zachować stosowną odległość od inny uczestników liturgii. Komunię św. przyjmujemy „na rękę”.

2. Z dniem 7 czerwca ks. Bp. Ordynariusz znosi dyspensę od uczestnictwa  w niedzielnej i świątecznej mszy św. dla wszystkich osób zdrowych.

3. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy okres Wielkanocny. Przypominamy wszystkim tym, którzy jeszcze nie pojednali się z Bogiem przez wielkanocną spowiedź i nie przyjęli Jezusa w Komunii św. w czasie wielkanocnym, że mogą to jeszcze uczynić do przyszłej niedzieli.

4. Jutro, w drugi dzień „Zielonych Świątek”, obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 7.00, 7.30, 8.00 i 18.00.

5. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele będą odprawiane w niedzielę o godz. 18.00, a w tygodniu po wieczornej mszy św.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek 5 czerwca w godzinach porannych odwiedziny chorych zgłoszonych telefonicznie. Od godz. 15.00 dyżur spowiedników i o godz. 17.00 dodatkowa msza św.

7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii. Dzisiejszej niedzieli jest dostępna bezpłatna gazetka ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.