Ogłoszenia duszpasterskie

24 maja 2020r. – Uroczystość Wniebowstąpienia i M.B. Wspomożenia Wiernych.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i  uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Stanisława Oskwarka sdb i dziękujemy za posługę słowa.

2. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium są odprawiane w niedzielę o godz. 18.00 i w tygodniu o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe i wieczorna msza św. z naszego Sanktuarium będą transmitowane na żywo.

3. Zapraszamy razem ze Szkołą Ewangelizacji Cyryl i Metody do czuwania przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwa odbędzie się w piątek, 29 maja. Hasłem spotkania są słowa Odbuduj mój DOM, a motywem przewodnim będzie Księga Aggeusza. O godz. 19:00 modlitwa uwielbienia i konferencja ks. Przemysława Sawy pt. Wezwanie do odbudowy oraz czas świadectw, ok. 20:15 Msza święta i modlitwa o odnowienie w Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej  modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę 31 maja przypada uroczystość Zesłania Duch św. do której przygotowujemy się przez nowennę w czasie wieczornych nabożeństw.

17 maja 2020r. – 6 Niedziela Wielkanocna.

1. Dziś obchodzimy dzień wdzięczności Bogu za osobę św. Jana Pawła II. O godzinie 11.30 będzie sprawowana msza św. dziękczynna za  życie i pontyfikat świętego Papieża.

2. Od dziś w naszym kościele, w czasie mszy świętych oraz nabożeństw, będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 90 osób (zgodnie z zasadą 1 osoba na 10m2). Nadal wszyscy wchodzący do świątyni i uczestniczący w nabożeństwach muszą mieć zasłonięte usta i nos. Przypominany także o zachowaniu stosownej odległości od innych uczestników liturgii.

3. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium są odprawiane w niedzielę o godz. 18.00 i w tygodniu o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe i wieczorna msza św. z naszego Sanktuarium będą transmitowane na żywo.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. Zachęcamy do wspólnej i indywidualnej modlitwy o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

5. W piątek 22 maja przypada 25 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w Skoczowie, Żywcu i Bielsku Białej. W tym dniu także rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę 24 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a także w naszej parafii będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Suma odpustowa o godz. 11.30. Kazania na wszystkich mszach św. będzie głosił  ks. Stanisław Oskwarek sdb.

7. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. W najbliższych dniach planowana jest naprawa dachu nad przedsionkiem zakrystii i wymiana instalacji elektrycznej na klatce schodowej na chór. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na ten cel którymi są taca z III niedzieli miesiąca, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

10 maja 2020r. – 5 Niedziela Wielkanocna.

1. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium są odprawiane w niedzielę o godz. 18.00 i w tygodniu o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe i wieczorna msza św. z naszego Sanktuarium będą transmitowane na żywo. Szczegóły i godziny transmisji są dostępne na naszej stronie internetowej

2.Jutro w poniedziałek  11 maja od godz. 8.30 – 17.30 w ramach „Wieczystej adoracji” zapraszamy do indywidualnej modlitwy w naszym Sanktuarium.

3. Papież Franciszek zachęca wszystkich, aby czwartek 14 maja 2020 r. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

4. 15 maja przypada III piątek miesiąca – po mszy św. o godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. W następną niedzielę 17 maja w naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić dzień wdzięczności Bogu za osobę św. Jana Pawła II. O godzinie 11.30 będzie sprawowana msza św. dziękczynna za  życie i pontyfikat świętego Papieża.

6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Taca z tego dnia jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

3 maja 2020r. – 4 Niedziela Wielkanocna.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele, które są odprawiane w niedzielę o godz. 18.00 i w tygodniu o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe i wieczorna msza św. z naszego Sanktuarium będzie transmitowana na żywo na naszym kanale Youtube ( Sanktuarium Wspomożycielki Wiernych w Oświęcimiu).

2. W piątek 8 maja – przypada Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

3. Po konsultacji z katechetami i przedstawicielami rodziców został ustalony nowy termin Uroczystości pierwszej Komunii św. w naszej parafii na niedzielę 30 sierpnia o godz. 10.00. Rocznica pierwszej komunii jest planowana na niedzielę 6 września o godz. 11.30.

4. Zachęcamy do zainteresowania się dostępną prasą katolicką. Dzisiejszej niedzieli jest dostępny kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” i magazyn Don Bosko – przeznaczony dla rodziców wychowujących dzieci i nauczycieli.

5. W miesiącu kwietniu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Helena Kozij, + Robert Niziołek, + Kazimierz Klaczak, + Zdzisław Skrzypaszek, + Helena Chomicz, + Helena Majkut, + Ryszard Gos i + Józefa Sarna.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

26 kwietnia 2020r. – 3 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w kościele obchodzimy „Niedzielę Biblijną” rozpoczynającą tydzień biblijny. Zachęcamy do skorzystania z propozycji przygotowanych przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody. Wszystkie informacje są dostępne na naszej stronie internetowej.

2. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

3. Dziś o godz. 17.30 różaniec, a o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa planowane na dzień 5 maja br. bierzmowanie w naszej parafii zostaje przełożone. Kolejny termin zostanie ustalony i podany dopiero po wznowieniu zajęć szkolnych.

Także w odpowiedzi na decyzję o zawieszeniu zajęć lekcyjnych do 24 maja 2020r. jesteśmy zobligowani do zmiany terminu Uroczystości I komunii św. w naszej parafii, planowanej na niedzielę 17 maja 2020r. i rocznicy I komunii planowaną na dzień 24 maja. Nowe terminy tych uroczystości będą  podane po konsultacji z katechetami i przedstawicielami rodziców.

5. W  tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek ze względu na stan epidemii nie będzie odwiedzin chorych. Możliwość przystąpienia do spowiedzi od godz. 15.00. dodatkowa msza św. o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo majowe.

6. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00 i będą transmitowane na żywo na naszym kanale You Tube.

7. W sobotę 2 maja – będziemy przeżywać Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 7.00, 7.30, 8.00 i 18.00.

8. W następną niedzielę 3 maja przypada kolejna rocznicą uchwalenia Konstytucji  3 maja. O godz. 10.00 będzie celebrowana msza św. w intencji Ojczyzny.

19 kwietnia 2020r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego.

1. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

2. Od poniedziałku 20 kwietnia 2020 roku w naszym kościele, w czasie Mszy Świętych oraz nabożeństw, będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 60 osób (zgodnie z zasadą 1 osoba na 15m2 ). Wszyscy wchodzący do świątyni i uczestniczący w nabożeństwach  muszą mieć zasłonięte usta i nos.

3. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa planowane na dzień 5 maja br. bierzmowanie w naszej parafii zostaje przełożone. Kolejny termin zostanie ustalony i podany dopiero po wznowieniu zajęć szkolnych.

4. W czwartek 23 kwietnia będziemy obchodzić liturgiczną Uroczystość Św. Wojciecha.

5. W piątek 24 kwietnia  o godzinie 17.30 Godzinki i o godz. 18.00 Msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki Wiernych, grup parafialnych i dobrodziejów.

6. W sobotę 25 kwietnia przypada Święto św. Marka Ewangelisty.

7. Serdecznie dziękujemy za złożoną w czasie Wielkiego Postu Jałmużnę Wielkopostną. Dzięki Waszej hojności  została zebrana i przekazana na misje salezjańskie w Gamibi kwota w wysokości 5.267,- zł. Bóg Zapłać.

8. Dziś przypada III niedziela miesiąca. Mimo „trudnego czasu” udało się zakończyć rozpoczęte w lutym remonty czyli: kolejny etap modernizacji instalacji elektrycznej, remont i malowanie pomieszczenia „Kaplicy Stulecia”. Obecnie na ukończeniu jest wymiana schodów na chór. Został także zakupiony i zainstalowany zestaw umożliwiający internetową transmisję na żywo.  Serdecznie dziękujemy za składane ofiary i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

12 kwietnia 2020r. – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku świątecznego z zastosowaniem obowiązujących zarządzeń państwowych i kościelnych. Nabożeństwa dostępne będą w transmisji na żywo na naszym kanale YouTube: Sanktuarium Wspomożycielki Wiernych w Oświęcimiu.

W naszych modlitwach pamiętamy także o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

2. W III piątek miesiąca 17 kwietnia ze względu na otawę Wielkanocy nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Za tydzień przypada niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca w kościele kolejny „Tydzień Miłosierdzia”. Jest to także święto patronalne „Caritas”.

Liturgia Wielkiego Tygodnia

1. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty będzie sprawowana w naszym Sanktuarium o godz 18.00 bez udziału wiernych! ( zgodnie z obowiązującymi zarządzeniami).

2. Zapraszamy na transmisje na żywo w naszego kościoła na kanałach społecznościowych:

3. Msza św. rezurekcyjna z zastosowaniem obowiązujących rozporządzeń naszym kościele będzie sprawowana o godz. 6.00

5 kwietnia 2020r. – Niedziela Palmowa.

1. Ks. Bp. Ordynariusz na czas trwania epidemii udzielił wszystkim przebywającym ma terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. zachęcając wiernych do pozostania w domach i uczestnictwa w modlitwie za pośrednictwem telewizji lub radia. W mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, przede wszystkim  osoby i rodziny które zmówiły daną  intencję mszy św.

2. Transmisja Mszy Św. online w naszego Sanktuarium o godz. 11.30 na https://www.facebook.com/ParafiaMBWW/

3. Zostają zawieszone wszelkie spotkania, a także inne nabożeństwa takie jak Gorzkie Żale i Droga krzyżowa.

4. Możliwość przystąpienia do spowiedzi w naszej parafii:

– w niedzielę przed każdą mszą św.

– od wielkiego poniedziałku do wielkiej środy

( od 6.50 – 8.00 i od 17.00 – 18.00 ).

W ważnych okolicznościach od poniedziałku do soboty, istnieje też możliwość spowiedzi indywidualnej od poniedziałku do wielkiej soboty w godz. 9.00 – 12.00 po wcześniejszym umówieniu się dzwoniąc na numer tel. 502 833 596

5. Ceremonie Tridum Paschalnego Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty będą sprawowane bez udziału wiernych w Sanktuarium o godz. 18.00 i dostępne online.

W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów – potrawy wielkanocne błogosławi „głowa rodziny” w poranek wielkanocny wg. przedstawianego schematu dostępnego min. na naszej stronie internetowej.

6. Msza św. rezurekcyjna z zastosowaniem obowiązujących rozporządzeń naszym kościele będzie sprawowana o godz. 6.00.

7. W kościele na stojaku z prasą są dostępne następujące bezpłatne czasopisma: Dobre Nowiny i magazyn Don Bosko.

22 marca 2020r.- 4 Niedziela Wielkiego Postu.

1. Do 29 marca 2020r.  ks. Bp. Ordynariusz udzielił wszystkim przebywającym ma terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. zachęcając wiernych do pozostania w domach i uczestnictwa w modlitwie za pośrednictwem telewizji lub radia. W mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 50 osób, przede wszystkim  osoby i rodziny które zmówiły daną  intencję mszy św.

2. Zostają zawieszone wszelkie spotkania, a także inne nabożeństwa takie jak Gorzkie Żale i Droga krzyżowa.

3. Do odwołania jest zawieszony dyżur spowiedników w ramach stałego konfesjonału. Spowiadamy się tylko i wyłącznie we własnej parafii przed mszą św. Prosimy nie odkładać spowiedzi na dni przedświąteczne.

4. Komunię świętą przyjmujemy tylko „na rękę” zgodnie z określonymi zasadami liturgicznymi.

5. We wtorek przypada 24 dzień miesiąca. O godz. 17.30 Godzinki i o godz. 18.00 msza św. w intencji czcicieli Wspomożycielki Wiernych, grup parafialnych i dobrodziejów.

6. W środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i dzień Świętości Życia. W tym dniu będzie można przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Druki deklaracji znajdują się na stojaku przy kracie. Wypełnione deklaracje będzie można złożyć w czasie mszy św. o godz. 8.00 i 18.00

7. Do niedzieli palmowej przy ołtarzu św. Józefa jest udostępniona skarbonka na jałmużnę wielkopostną która zostanie przekazana na misje salezjańskie w Gambii w Afryce.