Ogłoszenia Duszpasterskie

13 września 2020 r. – 24 Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. Jutro, 14 września, obchodzimy w Kościele Święto Podwyższenia Krzyża.

3. Młodzież, która w tym roku w październiku przyjmie sakrament bierzmowania, zapraszamy w najbliższe dwa wtorki (15 i 22 września) na próby ceremonii o godz. 16.00 w kościele. Natomiast ich rodziców zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 20 września, zaraz po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.

4. We wtorek, 15 września, po Mszy św. o godz. 18.00 otwarte spotkanie modlitewne.

5. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas 3-cich szkoły podstawowej przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę 16 września. Rozpoczęcie w Kościele o godz. 17.50.

6. Młodzieży klas 8-ych i starszym z terenu naszej parafii przypominamy, że do dnia dzisiejszego przyjmujemy zgłoszenia do sakramentu bierzmowania. Karty zgłoszeniowe są dostępne w zakrystii po każdej Mszy św.. Pierwsze spotkanie dla młodzieży i ich rodziców odbędzie się w najbliższy piątek, 18 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

7. W piątek, 18 września, obchodzimy Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Na progu nowego roku szkolnego wypraszajmy przez jego wstawiennictwo dla nich błogosławieństwo i potrzebne łaski. W tym dniu z racji III-go piątku m-ca po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy „Koronkę do Miłosierdzia Bożego”.

8. W następną niedzielę, 20 września, odbędzie się ogólnopolska akcja pt.: „Kredkobranie”. Polega ona na zbiórce przyborów szkolnych i artykułów plastycznych dla polskich dzieci z kresów wschodnich. W tym dniu po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii i wolontariusze ze szkoły podstawowej w Zaborzu będą je zbierali przy wyjściu z kościoła. Podczas zbiórki będzie można również złożyć do skarbonki ofiary na przybory szkolne.

9. Mężczyzn z naszej parafii zachęcamy do udziału w tegorocznym spotkaniu „Oblężenie Jasnej Góry”. Bliższe informacje znajdują się na plakacie w gablotce.

10. Za tydzień przypada III-cia niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

11. Zachęcamy do skorzystania z prasy katolickiej. Polecamy nowy numer bezpłatnego magazynu „Don Bosco” przeznaczonego dla nauczycieli i rodziców wychowujących dzieci.

6 września 2020 r. – 23 Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. We wtorek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, zapraszamy na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

3. Następna niedziela, 12 września, rozpoczyna X Tydzień Wychowania przeżywany w tym roku pod hasłem „Budujemy więzi”.

4. Młodzieży klas 8-ych i starszym z terenu naszej parafii przypominamy o rozpoczynającym się wkrótce przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Zapisy prowadzimy do następnej niedzieli, 13 września br.. Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszeniowe są do odbioru dziś po każdej Mszy św. w zakrystii oraz u katechetów w szkole. Pierwsze spotkanie dla młodzieży i ich rodziców odbędzie się w piątek, 18 września, a rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

5. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta zaś zapraszamy do scholii parafialnej, do której można się zapisać u siostry Felicyty.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz osobom, które pomogły w przeprowadzeniu zbiórki pieniężnej w niedzielę, 23 sierpnia, dla poszkodowanych w tragicznym wybuchu w Bejrucie. W czasie kwesty została zebrana kwota 6.730,- zł, którą przekazaliśmy za pośrednictwem „Caritas” Polska ofiarom wybuchu. „Bóg zapłać”.

7. Zachęcamy wiernych do udziału w katechezie, którą wygłosi ks. Marek Gilski we wtorek, 15 września, w Hałcnowskiej Bazylice. Temat katechezy brzmi: „Maryja w życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II”, a rozpocznie się ona o godz. 19.00. Przed katechezą Msza św. o 18.15.

8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

30 sierpnia 2020 r. – 22 Niedziela Zwykła

1. Dziś w naszej parafii na Mszy Św. o godz. 10.00 obchodzimy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

2. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

3. Od jutra, 31 sierpnia, dzieci rocznicowe rozpoczynają próby. Zbiórka o godz. 16.30 na placu św. Jacka.

4. We wtorek, 1 września, w naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zaborzu i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Oświęcimiu o godz. 8.00, a dla uczniów ZSZTS o godz. 9.15 i 11.15.

5. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy do przyłączenia się do scholii parafialnej. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

6. Zapraszamy młodzież klas 8, i starszych z terenu naszej parafii do rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapisy prowadzimy do niedzieli, 13 września br.. Pierwsze spotkanie odbędzie się w tygodniu po 13 września, a jego dokładny termin podamy w najbliższym czasie. Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszeniowe są do odbioru dziś po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w następną niedzielę.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca. W piątek, 4 września, w godzinach porannych odwiedzimy chorych naszej parafii. W tym dniu spowiedź w naszym sanktuarium od godz. 15.00, a o godz. 17.00 Msza św.

8. W sobotę, 5 września, po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego i Zarządu Stowarzyszenia Czcicieli Wspomożycielki.

9. W następną niedzielę, 6 września, na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci.

10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii. Polecamy nowy numer darmowej gazetki „Dobre Nowiny”.

11. W minionym miesiącu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: Elżbieta Dubiel, Jolanta Wojtasiak, Maciej Pilarski, Janina Gosko i Stanisław Grabowski. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu…

23 sierpnia 2020 r. – 21 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. W tylnej części kościoła zbieramy do skarbonki ofiary dla poszkodowanych w wyniku tragicznej eksplozji.

2. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

3. W poniedziałek, jak w każdy 24 dzień miesiąca zapraszamy na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki. O godz. 17.30 Godzinki ku czci N.M.P., o 18.00 Msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki Wiernych, grup parafialnych i dobrodziejów celebrowana przez ks. Jarosława Wnuka, salezjanina ze Świętochłowic, a po niej nabożeństwo maryjne z procesją różańcową po placu św. Jacka.

4. We wtorek, 25 sierpnia, zapraszamy po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji.

5. W środę, 26 sierpnia, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w sanktuarium o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

6. W czwartek, 27 sierpnia, spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Członków rady zapraszamy na godz. 19.00 do świetlicy parafialnej.

7. W sobotę, 29 sierpnia, o godz. 10.00 odbędzie się spowiedź dzieci przed I-wszą Komunią św., a w niedzielę, 30 sierpnia, na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii św.. W związku z panującym wciąż stanem epidemicznym i obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa pierwszeństwo udziału w tej Mszy św. pozostawiamy dzieciom pierwszokomunijnym z ich rodzicami i najbliższą rodziną. Pozostałym wiernym zalecamy udział we Mszy św. w innych godzinach.

8. Dzieci rocznicowe i rodziców informujemy, że w poniedziałek, 31 sierpnia, rozpoczną się dla nich próby. Zbiórka o godz. 16.30 na placu św. Jacka.

9 sierpnia 2020r. – 19 Niedziela Zwykła.

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00

2. We wtorek, 11 sierpnia, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

3. W dniu 11 sierpnia zapraszamy na autokarową pielgrzymkę Częstochowy. Wyjazd o godzinie 8.00 z placu przed szkołą salezjańską. Msza Święta na Jasnej Górze o godz. 13.30. Koszt 30 zł. Zapisy na portierni Zakładu Salezjańskiego, płatność w dniu wyjazdu. Szczegółowe informacje są dostępne u Pani Żaneta Skamaj tel. 607-099-753.

4. W piątek, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszego Kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Panu Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. W tym dniu składka przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

6. W następną niedzielę będziemy przeżywać zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci św. Jacka, prezbitera. Kazania wygłosi O. Stanisław Nowak, Dominikanin.

2 sierpnia 2020r. – 18 Niedziela Zwykła.

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00

2. W czwartek 6 sierpnia przypada św. Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek 7 sierpnia w godzinach porannych odwiedzimy chorych którzy zostaną zgłoszeni telefonicznie w godz. urzędowania kancelarii. Spowiedź od godz. 15.00 i o godz. 17.00 dodatkowa msza św.

4. W niedzielę 9 sierpnia, w kaplicy Sióstr Karmelitanek będzie celebrowana msza św. o godz. 17.00 o okazji wspomnienia męczeństwa św. Edyty Stein. Liturgii będzie przewodniczyć ks. Bp Ordynariusz Roman Pindel.

5. Przez cały miesiąc sierpień na ołtarzu Św. Józefa będzie udostępniona „Parafialna księga trzeźwości” – do której będzie można wpisać dobrowolne deklaracje zobowiązania abstynencji.

6. W dniu 11 sierpnia zapraszamy na autokarową pielgrzymkę  Częstochowy.  Wyjazd o godzinie 8:00 z placu przed szkołą salezjańską. Msza Święta na Jasnej Górze o godz. 13.30. Koszt 30 zł. Zapisy na portierni Zakładu Salezjańskiego, płatność w dniu wyjazdu. 
(Szczegółowe informacje są dostępne u Pani Żanety Skamaj  tel. 607-099-753)

26 lipca 2020r. – 17 Niedziela Zwykła

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec, i o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W najbliższy wtorek, 28 lipca zapraszamy do naszego sanktuarium po wieczornej mszy św. na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

3. W sobotę 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynenci w naszej Ojczyźnie. Przez cały miesiąc sierpień na ołtarzu Św. Józefa będzie udostępniona „Parafialna księga trzeźwości” – do której będzie można wpisać dobrowolne deklaracje zobowiązania abstynencji.

4. W przyszłą niedziele 2 sierpnia na mszy św. o godz. 11.30 nastąpi przekazanie urzędu proboszcza ks. Stanisławowi Gołyźniakowi któremu już dziś życzymy wszelkich potrzebnych darów i owocnej pracy w naszej parafii.

19 lipca 2020r. – 16 Niedziela Zwykła.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. W piątek 24 lipca zapraszamy do naszego sanktuarium na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki. O godz. 17.30 Godzinki ku czci N.M.P.  o godz. 18.00. msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki Wiernych, grup parafialnych i dobrodziejów celebrowana przez ks. Tadeusza Mietłę sdb, a po mszy św. nabożeństwo maryjne.

3. W sobotę 25 lipca będziemy obchodzić święto św. Jakuba apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Błogosławieństwo samochodów i kierowców odbędzie się  w tym dniu bezpośrednio po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 na placu św. Jacka i ul. Jagiełły.

4. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. W ostatnim czasie została spłacona ostatnia rata za funkcjonujący w naszej świątyni od ponad 2 lat system osuszania kapilarnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na ten cel. Bóg zapłać.

12 lipca 2020r. -15 Niedziela Zwykła.

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. We wtorek 14 lipca po wieczornej mszy św. o godz.18.00  zapraszamy do naszego sanktuarium na spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

3. Siostry Karmelitanki w dniach od 13-15 lipca o godz.17.00 zapraszają na Triduum przed Uroczystością N.M.P. z Góry Karmel i w czwartek 16 lipca o godz. 17.00, na Mszę św. odpustową, której przewodniczyć będzie  Ks. Bp Piotr Greger.

4. 17 lipca przypada III piątek miesiąca, po wieczornej mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

6. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

5 lipca 2020r. – 14 Niedziela Zwykła.

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz.18.00.

2. W  związku  z  rozpoczętym czasem  wakacyjnym w miesiącu lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie w naszym kościele mszy świętej o godz. 7.30.  Rozkład mszy świętych w niedziele i święta  pozostaje bez zmian.

3. Siostry Karmelitanki w dniach od 13-16 lipca o godz.17.00 zapraszają na Triduum przed Uroczystością N.M.P. z Góry Karmel.

4. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką.

5. W miesiącu czerwcu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Janika Jachimczyk, + Wiktoria Piętoń, + Anna Piętka, + Helena Kordek, + Kazimierz Śliwa, + Maria Sachura i + Wiesław Nydra.